Druga pobjeda Makedonije, Danci bolji od Walesa

EURO 9. ruj 201819:59 > 20:01
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Četvrti dan Lige nacija, u terminu od 18 sati donio nam je četiri zanimljiva dvoboja, a reprezentaciji Makedonije drugu pobjedu.

Makedonija je na stadionu Filip II s 2:0 svladala Armeniju i tako upisala i drugu pobjedu u Ligi nacija.

Makedonci su poveli nakon samo 13 minuta igre kada je s bijele točke precizan bio Egzijan Alioski.

Do drugog gola domaćin dolazi u 59. minuti kada se u gužvi u šesnaestercu nakon izgrađene akcije Makedonije najbolje snašao tridesetpetogodišnji Goran Pandev.

U skupini 4 4 Divizije D Makedonija ima šest bodova, Armenija iz dva dvoboja tri boda, a bez bodova su Lihtenštajn i Gibraltar koji imaju po susret manje.

U Diviziji D, u skupini 1, drugu pobjedu je upisala Gruzija koja je bila bolja od Letonije s 1:0. Gruziji je novu pobjedu donio Tornike Okriašvili u 77. minuti preciznim izvođenjem jedanaesterca.

U skupini 1 najslabije divizije Andora ima bod iz jednog susreta, Letonija isto toliko nakon dvije utakmice, a nakon jednog odigranog dvoboja bez bodova je Kazahstan.

U Diviziji B, u skupini 4 Danska je s 2:0 svladala Wales.

Nakon svih problema koje je Danska imala prije samo nekoliko dana, i na kratko riješenog problema, Danska je na teren izašla u najjačem sastavu, a heroj ovog duela je Christian Eriksen s dva gola.

Eriksen je prvi gol postigao u 32. minuti, da bi za konačnih 2:0 pogodio s bijele točke u 63. minuti. Imali su i Danci i Velšani niz lijepih prilika da ovu utakmicu učine efikasnijom, ali briljirali su i vratari.

Od 18 sati, četvrtog dana je u Diviziji C u skupini 3 Bugarska na svom terenu bila bolja od Norveške i tako stigla do druge pobjede u Ligi nacija. Norvežani imaju tri boda osvojena u prvom kolu.

U 59. minuti je na ovom dvoboju postignut jedini gol, a strijelac je bio Radoslav Vasilev. Posljednjih nekoliko minuta Norvežani su imali igrača manje jer je u 88. minuti drugi žuti karton dobio Havard Nortveidt.

Ligu nacija pratite samo na kanalima Sportkluba.