Spektakularno finale U19 – Portugal je prvak Europe

EURO 29. srp 201819:50 > 19:52
Photo by Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images)

Nogometaši Portugala osvojili su naslov prvaka Europe za igrače do 19 godina koje se održavalo u Finskoj, u teško opisivoj utakmici svladali su Italiju 4:3 nakon produžetaka.

Portugalci su vodili 2:0 golovima Jote i Trincaa do 75. minute, a tada član Juventusa, Moise Kean u samo dvije minute postiže dva pogotka za izjednačenje rezultata.

Rezultat se nije mijenjao do kraja regularnog tijeka, međutim Talijani jednostavno nisu bili u stanju napraviti kompletan preokret, iako su bili nadomak istog. Jota je ponovno doveo Portugal u vodstvo golom u 103. minuti, a četiri minute kasnije Scamacca još jednom izjednačuje. Konačnih 4:3 ipak je postavio Correija u 109. minuti. Portugalci su nakon tog pogotka značajno usporili utakmicu čekajući istek vremena. Talijani su imali priliku u 117. minuti, međutim Frattesi je pucao preko gola s 18 metara.

Portugal je ovom pobjedom osvetio poraz protiv Italije iz prvog dijela natjecanja (3:2), ali isto tako iz posljednjeg finala koje su ove dvije momčadi igrale, 2003. godine kada su Talijani slavili. Portugalci su gubili finala 2014. godine kao i lani, a posljednji naslov osvojili su 1999. godine na prvenstvu u Švedskoj. S druge strane, Italija je izgubila drugo finale u posljednje tri godine, 2016. bolja je bila Francuska.

Što se tiče najboljih strijelaca, titulu su podijelila dva Portugalca, Jota i Trincao, obojica su postigli po pet golova.