EP U19: Italija i Portugal za naslov prvaka

EURO 26. srp 201822:14 > 22:24
Photo by Ronald Wittek/Bongarts/Getty Images)

Italija i Portugal igrati će u finalu Europskog nogometnog prvenstvao igrača do 19 godina starosti.

Portugal se vraća u finale nakon godinu dana, lani su u završnoj utakmici poraženi od Engleske, a sada će dobiti priliku ispraviti “nepravdu”.

Momčad koju uspješno vodi izbornik Helio Sousa pregazila je najveće iznenađenje prvenstva, mladu momčad Ukrajine. Portugalci su slavili s 5:0, a svi golovi pali su unutar prvih 45 minuta. Jota i Trincao zabili su po dva pogotka, jedan je pripao Correji.

U drugom polufinalu, Italija je svladala favoriziranu Francusku s 2:0. Talijani su slavili pogocima Capona i Keana u prvom dijelu utakmice. Talijanskoj vrsti ovo je nova šansa za osvojiti titulu juniorskog prvaka Europe, prije dvije godine u finalu su poraženi upravo od strane Fancuske, a posljednji su naslov prvaka osvojili 2003. godine. Interesantno, tada su u finalu svladali upravo Portugal.

U utakmici za peto mjesto, lanjski prvaci Englezi još jednim porazom završili su prvenstvo, Norveška je slavila s uvjerljivih 3:0. Svi golovi pali su u posljednjih petnaest minuta utakmice, strijelci su bili Botheim, Marković i Hauge.

Finale Italije i Portugala na rasporedu je u nedjelju od 18:30 sati, prijenos možete pratiti na kanalu Sportklub 2.