PRIUŠTITE SI UŽITAK Polufinala Eura na Sportklubu!

EURO 26. srp 201812:13 > 12:13
vaasa.fi

Europsko prvenstvo za nogometaše do 19 godina stiglo je do završne faze. Današnje polufinalne utakmice moći ćete pratiti u programu Sportkluba, toplo vam savjetujemo da ne propustite tu prigodu.

Od 14 sati na Sportklubu 2 pogledajte prvu polufinalnu utakmicu između Ukrajine i Portugala. Momčad s istoka Europe dosad nije poražena na Euru, a ključnu utakmicu za prolaz među 4 najbolje reprezentacije ostvarila je pobjedom protiv Francuske u prvom kolu, koja je prilično vrijedna kad se uzme u obzir kako su mladi Trikolori izgledali nakon toga (dvije pobjede s po 5:0).

Portugal je poražen protiv Italije u drugom nastupu, ali je u posljednjem kolu svoje skupine došao do laganog slavlja (3:0) protiv domaćina, iako je putem viđen možda i promašaj cijelog prvenstva:

Za Portugalce će ovo biti peti nastup u polufinalnima velikih natjecanja u posljednjih šest godina, što je fantastičan uspjeh i dokaz da kod njih postoji stalan priljev velikih talenata. Ukrajina nije bila u polufinalu od 2009. godine, a tada se nije zadovoljila tim ostvarenjem već je pobjedama protiv Srbije i Engleske otišla do samog kraja na tadašnjem Europskom prvenstvu za igrače do 19 godina starosti

Ova utakmica igra se u Vaasi, a komentirat će je Igor Flak.

U drugoj utakmici dana, s početkom u 18 sati, sastat će se goropadna Francuska i Italija. Susret će biti odigran na istom stadionu (Hietalahti – naslovna slika) i bit će izuzetno zanimljivo pratiti kako će se dosad neporežani Azzuri nositi s raspucanom Francuskom, koja je u posljednjem nastupu u skupini razvalila branitelje naslova Engleze sa 5:0!

U tom susretu Trikolorima je igrala isključivo pobjeda i došli su do nje nevjerojatno uvjerljivom prezentacijom. Nikako nemojte propustiti ni ovu utakmicu, jer tko zna koliko novih MBappea ćemo u njoj moći vidjeti u prvim trenucima nogometne slave.

Susret također pogledajte na Sportklubu 2, a komentirat će ga Patrik Mršnik.