EURO U19: Raspoloženi Francuzi brojali do pet

EURO 20. srp 201821:50 > 21:55
Dan Istitene/Getty Images

Nogometne reprezentacije Ukrajine i Engleske odigrale su 1:1, dok je Francuska deklasirala Tursku rezultatom 5:0, u drugom kolu Europskog prvenstva u Finskoj.

U prvoj utakmici dana, na stadionu u Seinäiokiju, sastale su se selekcije Ukrajine i Engleske. Igrala se osma minuta kada je Marcus Tavernier kaznio lošu intervenciju golmana Kučeruka i donio vodstvo reprezentaciji Engleske.

Gordi Albion, inače, brani titulu u ovom uzrastu, osvojenu prije godinu dana na turniru održanom u Gruziji. U 39. minuti Suprijaha se dobro snašao u kaznenom prostoru i postavio konačnih 1:1.

Nekoliko sati kasnije, u Vaasi mladi Trikolori deklasirali su selekciju Turske rezultatom 5:0. Obje momčadi izgubile su prve susrete u grupi i nije izgledalo da su sposobni za neke uvjerljive partije, ali tim Bernarda Diomedea odigrao je izuzetno fokusirano i efikasno tijekom svih 90 minuta.

Francuska je krenula s centra i 80 sekundi kasnije dug napad golom je završio Guitane. Na 2:0 povisio je Gouiri dvadeset minuta kasnije, a isti igrač postigao je i treći gol u 33. minuti.

U drugom poluvremenu Turska je na svaki način pokušala postići gol, stvorila je bar tri velike prilike, ali u situacijama 1 na 1 s Dioufom nije uspjela poentirati. Diaby i Cuisance do kraja su postavili konačan rezultat.

Za plasman u polufinale Francuska u posljednjem kolu mora pobijediti Englesku (ponedeljak u 17.30), a Turska bez obzira što napravila protiv Ukrajine u istom terminu nema izgleda proći u sljedeću fazu.

Sve utakmice s Europskog prvenstva u Finskoj možete pratiti u izravnim prijenosima na Sportklubu.