EP U19: Deset golova, pobjede Norveške i Italije

EURO 19. srp 201821:13 > 21:29
Clive Brunskill Getty Images Sport

Nakon slobodnog dana na Europskom prvenstvu do 19 godina, odigrane su dvije utakmice skupine A.

Gledatelji su mogli uživati u dvije iznimno efikasne utakmice, a ipak domaćin je ostao razočaran.

Finska, domaćin prvenstva, otvorila je dan utakmicom protiv skandinavskih susjeda Norveške. Gosti su odlično započeli utakmicu, strijelac je bio Hauge već nakon jedanaest minuta igre. Finci su izjednačili s bijele točke preko Vertainena. U nastavku dvoboja, Finska započinje kvalitetnije, dominacija u posjedu lopte rezultirala je pogotkom Ylatupe. Kada se činilo da će domaćin uzeti sva tri boda dogodio se rijetko viđeni preokret. Najprije je Botheim izjednačio u 90. minuti, a 120 sekundi kasnije pobjedu Norvežanima donosi Borkeeiet.

U drugom susretu dana, Italija je s identičnih 3:2 svladala Portugal. Momčad s Pireneja je već u devetoj minuti naišla na veliki problem kada je Queiros zaradio crveni karton. Ipak, Portugalci su uspjeli zadržati egal do kraja prvog dijela. U nastavku smo vidjeli golijadu. Capone je doveo Italiju u vodstvo, da bi Luis izjednačio. Scamacca ponovno dovodi Talijane u vodstvo, a na 3:1 povisio je Frattesi u 84. minuti. Drugi gol za Portugalce upisao je Quina u samoj završnici susreta.

Nakon dva odigrana kola, Italije je vodeća s maksimalnih šest bodova, Portugal i Norveška imaju po tri, dok je domaćin Finska na začelju bez bodova. U posljednjem kolu Italija će igrati protiv Norveške, a Portugal s Finskom, pa je lako zaključiti kako su ipak Portugalci favoriti za prolaz u polufinale kao drugoplasirana momčad skupine.