Mladi Hrvati deklasirali Čehe za treću pobjedu

EURO 10. lis 20178:45 > 8:59
(Photo by Alex Morton/Getty Images)

Treću pobjedu u tri kvalifikacijske utakmice ostavili su igrači Nenada Gračana

Hrvatska je u Varaždinu pregazila Češku 5-1, sjajna predstava mladih izabranika Nenada Gračana, posebno nakon velikog preokreta protiv Bjelorusije četiri dana ranije.

Karačić je doveo Hrvatsku u vodstvo u devetoj minuti nakon odbijene lopte češkog vratara Staneka, a već deset minuta kasnije solo prodor nove mlade zvijezde Evertona, Nikole Vlašića koji lijepim udarcem dovodi Hrvate u vodstvo 2-0.

Mlada reprezentacija igrala je sjajan nogomet, a novo veselje za navijače priredio je Josip Brekalo u 47. minuti. Nikola Moro dobio je priliku upisati se u strijelce 15 minuta kasnije, nakon pogreške češke obrane, zabija jedan na jedan protiv Staneka.

Nakon što je Mihalik smanjio rezultat, konačnih 5-1 potvrđuje Vlašić svojim drugim pogotkom. Hrvatska je tako, uz Grčku neporažena nakon tri utakmice, a sljedeći dvoboj momčad Nenada Gračana igrati će 8. studenog kada će ugostiti San Marino.