Srbi preskočili Norvešku u Oslu, BiH ispala

EURO 8. lis 202023:29 > 23:38
Stu Forster, Getty Images

Dvije uzbudljive utakmice odigrale su Srbija protiv Norveške u Oslu i BiH na Grbavici protiv Sjeverne Irske

Norveška se pokazala ponovno kao najveći kikser baraža. Ovog puta u svom Oslu izgubili su nakon produžetaka od Srbije. I to posve zasluženo.

Utakmica je riješena u produžecima iako je Srbija bila daleko bolji protivnik i mogla osigurati pobjedu i puno ranije. Gosti su poveli preko Milinkovića-Savića u 81. minuti oslije niza promašenih prigoda. No, u 88. Norvežani su izjednačili golom Normanna i tako izborili produžetke.

Ipak, bolja igra Srbije isplatila im se u 102. minuti kad je Milinković-Savić majstorski zabio za 1:2 i tako ostavio svoju reprezentaciju u utrci za plasman na Euro.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine više nema nade. Iako su poveli na svm terenu protiv Sjeverne Irske golom Krunića u 13. minuti, veliki kiks obrane Zmajeva iskoristio je McGinn i u 53. minuti poravnao na 1:1. Tako je ostalo i do isteka 90. minute pa i u produžecima.

Uslijedilo je izvođenje udaraca s bijele točke a tu su mirniji bili gosti koji su pogodili četiri puta, dok je BiH zabila tri puta. Promašili su Hajradinović i Višća.