Talijani sredili Nizozemce, poraz BiH

EURO 7. ruj 202023:39 > 23:40
Claudio Villa/Getty Images

U derbiju večeri nogometne Lige nacija Italija je u Amsterdamu pobijedila Nizozemsku s 1:0, dok je u drugom susretu iz iste skupine Poljska u Zenici porazila Bosnu i Hercegovinu sa 2:1.

Bila je to večer gostiju, u osam susreta koliko ih je bilo na rasporedu u ponedjeljak, gosti su ostvarili čak sedam pobjeda, a jedna je utakmica završila bez pobjednika.

U derbiju večeri Azzurri su u Amsterdamu porazili Oranje s 1:0, a pogodak odluke zabio je Nicolo Barella u sudačkoj nadoknadi prvog dijela na asistenciju Cira Immobilea.

U drugom susretu iz ove skupine Poljska je u Zenici porazila BiH s 2:1, okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo.

Prvi gol na utakmici zabio je Haris Hajradinović iz jedanaesterca u 24. minuti. Poljska je izjednačila u samoj završnici prvog dijela nakon što je Kamil Grosicki ubacio iz kornera, a Kamil Glik pogodio za izjednačenje. Poljska je preokrenula rezultat u 67. minuti kada je Rybus ubacio s boka, a Grosicki pogodio za pobjedu.

Nakon dva kola vodi Italija s četiri gola ispred Poljske i Nizozemske s po tri boda, dok BiH ima jedan bod.

U skupini 1 Lige B vidjeli smo pravu golijadu s čak 11 golova u dva susreta.

Norveška je u Belfastu deklasirala Sjevernu Irsku s 5:1, dok je Rumunjska u Klagenfurtu bila bolja od Austrije s 3:2.

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske uspjeli za samo 19 minuta postići tri gola, a nakon nepunih sat vremena – pet komada. Erling Haaland je bio izuzetno raspoložen u Belfastu zabivši dva gola uz jednu asistenciju, a među strijelce su se upisali i Alexander Sorloth s dva te Mohamed Elyounoussi s jednim golom. Jedini gol za nemoćnog domaćina postigao je Paddy McNair.

U drugom susretu Rumunjska je priredila iznenađenje pobijedivši Austriju s 3:2.

Strijelci za Rumunjsku bili su Alibec (4), Grigore (52) i Maxim (71), a za Austriju Baumgartner (18) i Onisiwo (82). Rumunji vode na ljestvici s četiri boda, dok Norveška i Austrija imaju po tri boda.

U skupini 2 Škotska je u Olomoucu porazila Češku s 2:1, dok su Izrael i Slovačka odigrali 1:1.

U ovoj skupini vodi Škotska s četiri boda. (H)