19.11.2019 | 22.45

Ryan Giggs uspio je odvesti svoje Velšane na europsku smotru uz pomoć zvijezde Juventusa.

Aaron Ramsey bio je dvostruki strijelac postigavši po gol u svakom poluvremenu, Wales je pobjedom od 2:0 izbacio Mađare iz daljnjih kombinacija za EURO osvojivši drugo mjesto u skupini iza Hrvatske.

Wales će drugi put zaredom nastupiti na Europskom prvenstvu, prije tri godine u Francuskoj bili su hit prvenstva stigavši čak do polufinala, a ovo će ukupno biti tek treće veliko natjecanje u povijesti zemlje.

Slovačka je drugom dvoboju skupine svladača Nikolu Jurčevića i njegov Azerbajdžan, no tri boda Slovacima nisu previše značila. Strijelci su bili Bozenik i Hamšik.

Skupina E jedina je u utorak ponudila dramu kad je riječ o borbi za pozicije, ostatak utakmica ponudio je ponajviše revijalni ton. U tom smislu vidjeli smo i nekoliko golijada, Njemačka je sa 6:1 pregazila Sjevernu Irsku koja je povela golom Smitha, međutim tri gola Gnabryja, dva Goretzke te jedan Brandta preokrenuli su rezultat u njemačku korist. Nizozemska je bila također efikasna, s pet golova u mreži kući je ispratila slabe Estonce. Strijelci su bili Wijnaldum tri puta te Ake i Boadu.

Podsjećamo kako u 1 sat iza ponoći na kanalu Sportklub 1 možete pogledati sažetke svih utakmica dana.