Dalić: Ćaleta-Car? Imao sam pokrivenu obranu

EURO 11. stu 201911:17 > 11:26
Harry Trump / Stringer

Hrvatski izbornik uoči ključne utakmice kvalifikacija za Euro 2020. pričao što će raditi ovih tjedan dana, što ga muči, a najavio je i ozbiljno obraćenje nakon subote

Stigao je tjedan odluke, s kulminacijom u subotu 16. studenoga u 20.45 sati. Na rasprodanoj Rujevici Daliću i njegovim izabranicima protiv Slovačke potreban je jedan bod i Euro 2020. godine će biti zacementiran.

– Čeka nas odlučujuća utakmica s protivnikom koji isto ima šanse za Europsko prvenstvo. Dobili smo ih tamo, ali ne smijemo se tom utakmicom zavarati. Treba nam bod za prvo mjesto i 15 bodova bit će dovoljno, ali moramo tražiti pobjedu. To je naš stil i obveza kad igramo pred svojim navijačima. Nema nikakvih kalkulacija – rekao je Dalić i dodao:

– Nedostaju nam stoperi (Vida i Lovren, opp.), Andrej Kramarić će doći, ali nije u treningu i vratit će se u klub. Matej Mitrović je osjetio problem na zadnjem treningu i ići će na kontrolu. Ako je situacija s njim upitna, nećemo riskirati. Rakitić nije igrao za Barcelonu, pogledat ćemo kakva je situacija i, ako bude tu problem, vratit će se u klub. Zato smo pozvali Roga i Juranovića. Nadam se da će ostali biti u redu.

Joosep Martinson/Getty Images

Vremena za pripremu utakmice ovoga puta ima dovoljno.

– Veseli me da imamo tri treninga, utorak, srijeda i četvrtak, probat ćemo nešto napraviti. Ne smijemo se zanositi rezutlato protiv Slovačke, ovo je sasvim drugačija utakmica.

Onda je otkrio što ga muči:

–  Problem je Perišić koji igra malo, još veći Rebić koji uopće ne igra. Nedostaje nam taj kontinuitet, ali treba drukčije razmišljati. To su igrači koji su prošli puno toga

Slovačka?
– Lobotka, Hamšik i Kucka su opasni igrači, čeka nas velika borba na sredini terena. Naravno, tu je i stoperski par Škriniar i Vavro, talijanska liga. Ali tražit će rezultat koji će ih voditi na Euro i neće biti nimalo lako. Dobili smo ih visokim pressingom tamo, nećemo sad izmišljati ništa novo.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Malo ga brine obrana.

– Problem nam je zadnja linija, u potpunosti je nova. Ali naći ćemo neko rješenje, ti igrači ne smiju biti nositelji igre.

Iz friždera je izvađen igrač Olympique Marseilla.

– Ćaleta-Car? Nije to bila nikakva kazna, samo sam zvao druge igrače. Igra dobro, zaslužio je poziv, a onda nije bio među četiri stopera koja sam zvao. Očekujem da će biti pravi i da će nam pomoći.

Samo je Ćiro Blažević uspio osigurati dva velika natjecanja zaredom.

– Nisam znao za taj podatak. Bilo bi lijepo biti drugi izbornik koji se plasirao na drugo veliko natjecanje zaredom.