Dan Istitene, Getty Images Sport

12.10.2019 | 17.24

Nula u Tbilisiju: Irska propustila veliku priliku

Nogometaši Gruzije i Republike Irske remizirali su u Tbilisiju u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 0:0.

Irska

Getty Images Sport, Stephen Pond

Irska

Irci su imali veliku šansu pobjedom nad Gruzijom krupnim koracima nastaviti prema plasmanu na EURO, ali nisu uspjeli savladati domaćine u izuzetno tvrdoj utakmici.

Tijekom 90 minuta igre, Ieska imala je samo dvije šanse - najprije je četvrtoj minuti Egan pogodio stativu iz slobodnog udarca, da bi u 90+2. Connoly sjajno prevario obranu Gruzije, ali mu je u završnici nedostajalo koncentracije.

Na drugoj strani, sastav Vladimira Weissa je bio konkretniji rival, imao veći posjed lopte i 14 udaraca, ali nijedan od njih nije završio u okviru gola gostiju.

Irska poslije šest utakmica ima 12 bodova i lider je grupe. Drugoplasirana Danska ima 9, uz susret manje, dok je Švicarska treća sa 8 i dvije utakmice manje.