Englezi poraženi nakon 10 godina, kraljevski CR7!

EURO 11. lis 201922:39 > 22:43
Justin Setterfield / Staff

Engleska je doživjela prvi poraz u kvalifikacijama za EURO 2020. godine, momčad Garetha Southgatea poražena je u Pragu. Cristiano Ronaldo na korak je od još jednog velikog uspjeha.

Englezi su poveli već u petoj minuti nakon što je Harry Kane pogodio s bijele točke, no četvrta momčad s lanjskog Svjetskog prvenstva vodila je tek četiri minute, domaćin je izjednačio preko Brabeca.

Češka je dominirala s prilikama, uputili su 15 udaraca prema golu protivnika, čak osam u okvir gola dok je kod Engleza taj omjer bio znatno manji (4/1). Veliko slavlje za domaću reprezentaciju osigurao je Zdenek Ondrasek pet minuta prije kraja, igrač koji je na teren ušao dvadeset minuta ranije. Česi su ovom pobjedom stigli na dvanaest bodova koliko imaju i Englezi, no Gordi Albion ima utakmicu manje. Nevjerojatno zvuči podatak, Engleska je izgubila prvu utakmicu u kvalifikacijama za jedno veliko natjecanje nakon deset godina. Kosovo je također na pet odigranih utakmica, a ukoliko u ponedjeljak svladaju Crnu Goru dodatno će zakomplicirati situaciju u grupi A.

Turska i Francuska stigle su na korak od plasmana na Euro. Svjetski prvaci slavili su pogotkom Girouda s bijele točke, dok su Turci ostavili pravu dramu svojim navijačima. Cenk Tosun postigao je pobjedonosni pogodak protiv Albanije u devedesetoj minuti za erupciju oduševljenja domaćih navijača. U grupi H, Turska i Francuska kolo vode s po 18 bodova, a tri kola prije kraja kvalifikacija, Island se drži treće pozicije sa šest bodova manje.

Pobjedom protiv Litve od 2:0, Ukrajina je čekirala svoju kartu za Europsko prvenstvo. Odlični Ukrajinci slavili su golovima Malinovskog, a dva kola prije kraja kvalifikacija prikupili su 16 bodova, pet više od Portugala i devet od Srbije. Portugal je pak odradio posao protiv Luksemburga (3:0) uz pogotke Silve, Ronalda i Guedesa. Slobodni smo napomenuti kako je CR7 novim golom stigao na 15 pogodaka od najboljeg reprezentativnog strijelca u povijesti, Iranca Ali Daeija (109). Isto tako, Ronaldo je na korak od 700-tog pogotka karijere.