Lynne Cameron/Getty Images

10.09.2019 | 22.43

Golijada Engleske, Albanija iznenadila, sjajni Ronaldo

U šestom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo Engleska je salvadala reprezentaciju Kosova sa 5:3, u istoj grupi je Češka savladala Crnu Goru, a pobjede su ostvarili i Francuzi, Albanci i Turci.

Džejdon Sančo, Rahim Sterling

Clive Mason/Getty Images

Nogometaši Kosova, koji su prije tri dana došli do jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti svladavši u Prištini Češku sa 2-1, u Southamptonu su šokirali Engleze već u prvoj minuti. Nakon pogreške engleske obrane Valon Berisha je zatresao mrežu. No, ubrzo su stvari sjele na svoje mjesto i do kraja prvog poluvremena Englezi su vodili sa 5-1. U nastavku igrači Kosova uspjeli su tek ublažiti poraz.

Nakon što su dobili Srbiju sa 4-2, branitelji naslova nogometaši Portugala upisali su još jednu gostujuću pobjedu, svladavši Litvu sa 5-1, a četiri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo.

Island si je zakomplicirao situaciju izgubivši u gostima od Albanije sa 2-4, a pobjedu Albancima donijeli su Odise Roshi (79) i Sokol Çikalleshi (83).