Žestoko prizemljenje: Rumunji nas ispratili četvorkom!

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Hrvatska U-21 nakon 15 godina vratila se na Europsko prvenstvo. Otišli smo u Italiju i San Marino s velikim najavama, a već u prvoj utakmici žestoko smo prizemljeni na zemlju nakon uvjerljivog poraza od Rumunja.

Hrvatska U-21 reprezentacija će još pričekati prvu pobjedu na Europskim prvenstvima. Na ovom u Italiji i San Marinu najavljivali smo velike stvari, a već u prvoj utakmici prizemljeni smo porazom od Rumunja 4:1.

Rumunji su zaprijetili već u 3. minuti preko Puscasa kojeg sjajnom reakcijom zaustavlja Posavec. Odgovorili smo odmah preko Brekala čiji udarac odlazi pokraj gola. Rumunji su poveli u 11. minuti golom Puscasa iz penala, kojem je prethodila ruka Benkovića. Sudac je na bijelu točku pokazao tek nakon pregladavanja VAR-a.

Kao da sam gol nije bio dovoljan udarac mladim Vatrenima, samo minutu kasnije zbog ozljede je teren morao napustiti Brekalo, kojeg je zamijenio Bradarić. U 14. minuti već je bilo 2:0. Ispala je naša obrana, udarac Puscasa zaustavili su naši braniči na liniji, no natrčao je Hagi i pogodio za 2:0. Samo četiri minute kasnije Vlašić je potegnuo s 18 metara i smanjio na 1:2. Vlašić je opasan i dvije minute kasnije kada ga zaustavlja Radu.

Nakon tih vrlo intenzivnih 20 minuta igra se ipak malo primirila. U 41. minuti imali smo sjajnu priliku kada je Halilović izborio slobodan udarac na 18 metara. Sam je preuzeo odgovornost, no odlazi to preko gola. U posljednjim sekundama prvog dijela dobru priliku za 3:1 imao je Ivan, no loše je reagirao u dobroj situaciji.

Rumunji su prvi zaprijetili i u nastavku, i to preko Puscasa čiji udarac ide ravno u Posavca. U 54. minuti Hagi je opalio iz slobodnog udarca i uzdrmao prečku. Sosa je u 67. minuti napravio veliku grešku koju je Baluta znao kazniti za 3:1 Rumunjske.

U samoj zavšnici Rumunjska nam je preko Petrea utrpala i četvrti gol za konačnih 4:1.

Pred nama je sada utakmica s Francuzima, nakon čega nas još čeka i Engleska. Samo prvi iz skupine ide izravno u polufinale, te najbolji drugoplasirani.