Modrić: Spremni smo, pobjeda je jedina opcija

sportklub

Zlatko Dalić i Luka Modrić izašli su pred novinare povodom subotnjeg dvoboja s Walesom na stadionu Gradski vrt u Osijeku.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Pred kapetanom hrvatske vrste te izbornikom postavljena su pitanja vezana za dvoboj s Walesom, a Luka Modrić posebno jasno je definirao cilj reprezentacije u toj utakmici.

To će biti najteža utakmica, Wales je uz nas najbolja ekipa u skupini. Mi smo kiksali protiv Mađara tako da ovdje nemamo pravo na pogrešku, od prve minute tražit ćemo pobjedu.’

Modrić je odgovorio i na pitanje velških novinara oko Garetha Balea koji nije igrao previše utakmica za Real u završnici sezone.

Gareth obožava igrati za reprezentaciju, znam koliko mu to znači i igrati u nacionalnom dresu te forma ne moraju nužno biti povezani s neigranjem u klubu.’

Izbornik Dalić, s druge strane, prokomentirao je činjenicu da će se utakmica igrati u neugodnom ‘vrućem’ terminu od 15 sati kada osim Hrvatske i Walesa još igraju samo Albanija i Island.

Zaista ne znam tko je donio takvu odluku i zašto, Hrvatska je doprvak svijeta i zaslužuje veće poštovanje. No, kakvi će uvjeti biti nama tako će biti i protivnicima, moramo se prilagoditi.

Dalić je u konačnici zadovoljan kratkim pripremnim razdobljem.

‘Uspjeli smo odraditi sedam kvalitetnih treninga, neke stvari smo usuglasili, no jasno jest kako ćemo tražiti kontrolu lopte, posjed, moramo biti odgovorni i koncentrirani.’

Hrvatska je s Walesom već dva puta igrala u Osijeku, oba puta slavila s identičnim rezultatom 2:0.