Dalić iznenadio popisom – imamo novog lijevog beka!

Reprezentacija 20. svi 201911:19 > 11:19
sportklub

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić objavio je popis kandidata za utakmicu kvalifikacija za EURO 2020. protiv Walesa u Osijeku 8. lipnja, te prijateljsku utakmicu protiv Tunisa u Varaždinu tri dana kasnije.

sportklub

Dalić je pozvao 25 igrača, dok su Mile Škorić, Josip Posavec i najbolji strijelac Hajduka Mijo Caktaš dobili pretpozive.
Utakmica između Hrvatske i Walesa na rasporedu je 8. lipnja na stadionu Gradski vrt u Osijeku. U prva dva kola svjetski doprvaci su upisali pobjedu i poraz.

Na otvaranju kvalifikacija Hrvatska je u Zagrebu pobijedila Azerbajdžan sa 2-1, a potom je u Budimpešti izgubila od Mađarske sa 1-2.
Trenutačno u skupini E Slovačka, Wales, Hrvatska i Mađarska imaju po tri boda dok je Azerbajdžan bez bodova.

Pomalo iznenađujući izbor jest poziv Dariju Melnjaku, lijevom beku turskog Rizespora. Ali, samo pomalo. Jer spomenuti mladić odigrao je odličnu polusezonu u Turskoj. U 14 utakmica postigao je 4 pogotka i prema servisu WhoScored bio treći najbolje ocijenjeni igrač momčadi koja je imala fantastičnu polusezonu! Rizespor je nakon zimskog dijela prvenstva bio na samom dnu ljestvice, ali je po učinku u 2019. bio peta najbolja momčad lige!

Uostalom, u nekoliko navrata mogli ste ga vidjeti u programu Sportkluba, a u najviše pamtljivoj utakmici postigao je čak dva pogotka na gostovanju Fenerbahčeu!

Video s te utakmice pogledajte gore.

Melnjak je do ove zime nastupao za Domžale od 2017., a prije toga je nastupao za Slaven Belupo, Lokeren i Nefči Baku. Rođen je prije 26 godina u Varaždinu.

Za mjesto lijevog beka u prvoj momčadi trebao bi se nadmetati s Bornom Barišićem i Karlom Bartolecom.

Osim Melnjaka, prvi put u reprezentaciju je pozvan i Filip Benković iz Celtica.

Ian MacNicol/Getty Images

– Sve smo mi napravili, obilazili smo igrače tri mjeseca. Što se Melnjaka tiče, on je jedini igrač koji ovih šest mjeseci igra standardno, igra dobro, pričali smo s ljudima u Turskoj i želimo ga vidjeti. Benković se također oporavio, igrao je dobro i mislim da nam mogu pomoći. Nismo te igrače zvali na pamet, nego smo ih skautirali i gledali i vjerujem da nismo pogriješili – objasnio je izbornik svoj izbor.

Na popisu se nalaze:
Vratari: Lovre Kalinić (Aston Villa), Dominik Livaković (Dinamo), Simon Sluga (Rijeka)
Braniči: Domagoj Vida (Bešiktaš), Dejan Lovren (Liverpool), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Borna Barišić (Glasgow Rangers), Duje Ćaleta-Car (Marseille), Karlo Bartolec (Nordsjaelland), Filip Benković (Celtic), Dario Melnjak (Rizespor)
Vezni igrači: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Mateo Kovačić (Chelsea), Milan Badelj (Lazio), Marcelo Brozović (Inter), Marko Rog (Sevilla), Mario Pašalić (Atalanta), Filip Bradarić (Cagliari)
Napadači: Ivan Perišić (Inter), Andrej Kramarić (Hoffenehim), Ante Rebić (Eintracht), Nikola Vlašić (CSKA Moskva), Josip Brekalo (Wolfsburg), Bruno Petković (Dinamo).

(Hina, sportklub)