Jurčević nam dugo prijetio, a Kramarić spasio

Reprezentacija 21. ožu 201919:05 > 19:10
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Azeri su poveli, dugo se strpljivo branili. Nedostajalo nam je tečnosti i ideje u igru, ali smo na kraju ipak slavili 2:1

Hrvatska nogometna reprezentacija još jednom je okusila sve čari kvalifikacija. Na suprotnoj strani je stajao Azerbajdžan Nikole Jurčevića, a Hrvatska je stigal do 2:1 pobjede i prva tri boda na putu do Eura 2020. godine.Bilo je puno teže nego što smo mogli zamisliti.

Svjetski doprvak protiv 108. reprezentacije svijeta otvarila je novi ciklus pred 24 tisuće gledatelja. Nekoć razmažena publika u Zagrebu je eto gotovo ispunila trošne maksimirske tribine, a potpora kockastima je bila odlična. Barišić je probio lijevi bok, ubacio loptu u kazneni prostor, a iz okreta je u blok pucao Andrej Kramarić.Hrvatska očekivano kontrolira igru, ima loptu u svom posjedu, ali zasad bez prave prigode.

Prvu i to sto postotanu prigodu u 13. minuti imali su gosti. Šejdajev je ušao u kazneni udarac, mogao je pitati Lovru Kalinića gdje da pošalje loptu, no naš je vratar izvrsno reagirao.  U 19. minuti Kovačić jer izgubio loptu, Šejdajev je vukao loptu četrdeset metara, Fuje Čaleta Car nije ušao kvalitetno u blok i nogometaš Azerbajdžana je loptu poslao u mrežu za – 0:1. Problematična je bila i reakcija Lovre Kalinića. Bio je to drugi pogodak Šejdajeva u sedamanest utakmica koliko je odigrao za reprezentaciju.

Nakon nekoliko minuta u kojem smo bili u stanju šoka, Luka Modrić je probao svoj udaraca, ali je lopta otišla pored gola. Bruno Petković je imao odličnu priliku, malo je previše čekao, dodao je na udarac Rakitiću, a veznjak Barcelone je s 16 metara pucao iznad gola.

Pokušavaju Dalićevi odabranici, Kramarić je dobro pucao glavom, ali odlično je reagirao gostujući golman Agajev. Bio je to prvi udarac naše reprezentacije u prvih 35 minuta. U 41, minuti možda i naša najbolja akcija. Luka je izbacio dva igrača u plavim dresovima, odigrao je loptu lijevo, Barišić je ubacio, a Luka stigao glavom pucati, ali nije pogodio. A onda stiže olakšanje. Ubacivanje iz kuta, skočio je Čaleta-Car, obranio je Agajev, lopta je pala na sedam metara u u mrežu ju je poslao branič Borna Barišić. U svom petom nastupu postigao je prvi gol.

Sve u nastavku protiče u napadima naših nogometaša koji izgledaju ozbiljnije i odlučnije nego u prvom poluvremenu. Modrić je gađao s lijeve strane, ali Agajev odlično brani. Što će vrijeme više odmicati naša će nervoza biti razložna. Obrana Hrvatske je zbunjeno gledala kako lopta dolazi do Nazarova, ovaj je bio sam na desetak metara od Kalinića, ali srećom po Hrvatsku, tukao je neprecizno i traljavo.

Bruno Petković izlazi u 67. minuti u debitantskom nastupu. Dobio je aplauz maksimirskih tribina, a zaslužio ga je za htjenje i želju, nikako ne i za učinak. Umjesto njega je u igru ušao Ante Rebić.  Vrlo brzo je Dalić napravio još jednu izmjenu. Izlazi Mateo Kovačić, koji je odigrao ispod svakog nivoa, a ušao je Nikola Vlašić. “U boj, u boj” – grmjelo je s tribina, ali nastavila se velika muka hrvatskih reprezentativaca.

Andrej Kramarić je potvrdio dobru formu u pravom trenutku. Došao je s lijeve strane, izvrtio kapetana Medvedeva, a onda briljantno zapucao na gol i – zabio! 2-1 na Maksimiru!!! Pucao je danas Andrija i pucao, stalno bio opasan za gol, par puta se nažalost i ispriječio pred loptom, no ipak je zabio gol! Tražili smo još jedan pogodak, tražili smo potvrdu pobjede.