Vatreni otkrio ponudu iz PL-a! Na ljeto radi transfer

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Karlo Bartolec otkrio je kako je odlazak u Dansku za njega bio puni pogodak, kao i da će ovog ljeta vjerojatno otići kako bi klub na njemu nešto zaradio.

Karlo Bartolec u reprezentaciju je uskočio nakon što je postalo jasno da Tin Jedvaj neće biti spreman za Azerbajdžan. Kako je već debitirao za vatrene protiv Jordana, ovog puta na okupljanje ovog puta nije došao toliko impresioniran.

– Ma, naravno da mi je čast biti u ovom društvu. Ali da, nije kao prvi put, kada mi je to sve bilo novo. Tada sam ih sve upoznao, treme sada gotovo više da i nema, odnosno nisam više toliko opterećen – započeo je razgovor za tportal Bartolec.

Ovaj desni bek u danskom Nordsjaelland je od 2016. kada je stigao iz Lokomotive.

– Bilo je i nekih atraktivnijih ponuda, no odlučili smo se da odem u Dansku. I sad, kad pogledam iza sebe, definitivno nisam pogriješio. Liga je jača od hrvatske, igra se brži nogomet, uređenija je infrastruktura, stadioni su puni. Istina, samo Brondy i Kopenhagen imaju stadione kapaciteta 30-35 tisuća gledatelja, mi ostali deset do 15 tisuća, ali svi su iz kola u kolo puni. I mislim da je ovo bila stepenica više.

Prošle godine bio je blizu transfera u Premier ligu, u redove Southamptona.

– Iz Southamptona su još prošle godine kontaktirali klub i raspitivali se, ali procjena je bila da sam klubu potrebniji. Međutim, kako ulazim u posljednju godinu ugovora, to je ujedno prilika da i klub nešto zaradi, pa pretpostavljam da ću na ljeto otići u neku jaču ligu – kaže Bartolec koji ističe da mu je najvažnije izabrati klub u kojem će igrati.

Bartolec je ove sezone odigrao 32 utakmice u kojima je zabio dva gola uz četiri asistencije, no izgledno je da će protiv Azerbajdžana u četvrtak priliku na desnoj strani obrane dobiti Josip Brekalo.

– To je pitanje za izbornika Dalića. No, ja sam spreman i ako me izbornik pošalje na teren, sigurno ću dati svoj maksimum.