Daliću ne manjka ponuda, zovu i europski velikani

Reprezentacija 13. velj 201917:02 > 17:07
Matthias Hangst/Getty Images

Zlatka Dalića je Večernjak proglasio osobom 2018. godine, a izbornik ističe kako mu je sljedeći veliki cilj plasman s reprezentacijom na Euro.

Zlatko Dalić dobio je novo priznanje, Večernji list ga je izabrao za osobu godine.

– Velika je to čast za mene i ja sam zaista na to ponosan. Uz sve ove nagrade, i ovo je zaista veliko priznanje za mene, za hrvatsku nogometnu reprezentaciju i za našu godinu koja je protekla – rekao je Dalić koji je istaknuo kako mu je sada prvi cilj plasman s vatrenima na Euro.

– Naravno da očekujem dobre rezultate, mislim da možemo to postići i vjerujem u tu reprezentaciju koja je sve to napravila na SP-u. Ne bojim se, da se bojim ne bih to prihvatio, ne bih to radio. Znam da je to veliki pritisak i da su to velika očekivanja, ali ja vjerujem u našu reprezentaciju, u naš rad.

Nedavno je Dalić rekao da bi volio raditi u Italiji, no tvrdi da su ga tamošnji mediji krivom prenijeli.

– Talijanski mediji su me krivo prenijeli. Pitali su me što je moj san i moj cilj nakon reprezentacije. Pitali su me bih li volio voditi veliki europski klub, ja sam rekao da naravno da bih, a onda su oni ubacili dio da sam ja mislio isključivo na Italiju jer su me pitali bih li volio raditi i u Italiji. Eto, to je bila moja izjava.

Dalić ističe kako ponuda ima.

– Stalno je bilo nekih kontakata, poziva… ja ne izlazim s tim u javnost, nema potrebe. Ja sam donio odluku da ostajem na kormilu reprezentacije. Moj je osjećaj bio da trebam ostati i ostao sam. Do kada će to biti, vidjet ćemo – rekao je izbornik te dodao je bilo i upita iz velikih europskih klubova.

– Bilo je nekih upita kada se mijenjalo trenera.