Novogodišnje želje Zlatka Dalića

sportklub

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić je otkrio svoje želje za 2019. godinu.

Za nekoliko dana pred izbornika, koji je drugim mjestom na SP-u postavio letvicu visoko i koji teško može zamisliti veći sportski uspjeh, doći će Nova 2019. godina.

Godina je to bez velikih natjecanja, godina u kojoj će primarni cilj biti izboriti Europsko prvenstvo kroz kvalifikacije koje kreću u ožujku u društvu Walesa, Slovačke, Mađarske i Azerbajdžana. No, osim tog ozbiljnog posla, izbornik je spomenuo nekolicinu misija koje ga očekuju tijekom sljedeće godine.

Koliko može Hrvatska?

– Uopće nije pitanje koliko možemo, mi moramo otići na Europsko prvenstvo, tu nema nikakvih upitnika i nedoumica. Ne možemo reći da će biti lako jer neće, bit će teško, ali mi smo favoriti, uzeli smo srebro na Mundijalu i jednostavno moramo razmišljati samo o plasmanu. Neka drugi razmišljaju o nama.

Kako to ostvariti, što vidite kao ključ plasmana na Europsko prvenstvo?

– Kao i na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, napravit ćemo to radom, skromnošću, zajedništvom, vjerom…

Svako malo na vašu adresu slijeću brojne unosne ponude, puno klubova i reprezentacija željelo bi da ih vodi izbornik viceprvaka svijeta. Kako im uspijevate odolijevati?

– Vrlo jednostavno. Znate da sam obiteljski čovjek, da sam sedam godina bio vani, sedam godina bez Božića u krugu obitelji, bez odmora, bez ljeta, mora… Više nemam potrebu trčati za novcem, lijepo mi je u Hrvatskoj i zasad ostajem tu. Dokad, to ćemo vidjeti.

Koje su vam želje na privatnom planu za sljedeću godinu?

– Samo zdravlje za obitelj i sebe, sve ostalo će doći.

Što biste zaželjeli Hrvatskoj u 2019. godini?

– Da ostanemo zajedno kao što smo zajedno bili ljetos, da nastavimo na isti način jer će nam zajedno svima biti bolje

Cijeli intervju izbornika Dalića za 24 sata možete pročitati ovdje.