Predsjednik bi još jedan mandat u UEFA-i, ako može…

Reprezentacija 11. pro 201815:46 > 15:50
Alex Livesey/Getty Images

Na Kongresu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Rimu u veljači sljedeće godine birat će se osam članova Izvršnog odbora, a kandidat za novi mandat je i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Davor Šuker, priopćio je HNS.

Šuker je izabran u Izvršni odbor UEFA-e u ožujku 2015. godine, a u veljači 2019. godine kandidirat će za novi mandat u najvišem izvršnom tijelu Europske nogometne federacije.

Za ukupno osam pozicija u Izvršnom odboru kandidiralo se 10 nogometnih djelatnika i jedna djelatnica. Uz Šukera, to su Florence Hardouin (Francuska) te Elvedin Begić (Bosna i Hercegovina), Kairat Boranbajev (Kazahstan), Sandor Csanyi (Mađarska), Armand Duka (Albanija), Fernando Gomes (Portugal), Borislav Mihajlov (Bugarska), Jesper Moller Christensen (Danska), Andrij Pavelko (Ukrajina) i Luis Rubiales (Španjolska).

Izbor članova Izvršnog odbora, u četverogodišnjim mandatima do 2023. godine, na rasporedu je 7. veljače 2019. godine na kongresu u Rimu, na kojemu će se birati novi predsjednik.