Kako treba izgledati hrvatski reprezentativac

Reprezentacija 17. stu 201812:36 > 12:40
sportklub

Nakon utakmice protiv Španjolske Dejan Lovren je putem Instagrama poslao poruku Ramosu i društvu. Piše Igor Flak

Tisuće i tisuće lajkova, pregleda, šeranja, u zrcalu bitnog od nebitnog. To u su trendovi novih generacija na društvenim mrežama. A među najpopularnijima proteklog ljeta, kada je Hrvatska dominirala na SP-u u Rusiji bili su Šime Vrsaljko i Dejan Lovren. Klincima koji danas gutaju, konzumiraju i odobaravaju ta priča bez sadržaja je bila zanimljiva. I dok tu vrstu zabave ne mogu shvatiti, ali dopuštam da ona može biti nekome intersanta, pripadnik sam generacije starog kova. Koja je o sportu kao viteštvu učila i čitala u nekim prošlim vremenima – nije prihvatljiva.

Photo by Clive Rose/Getty Images)

Uradak spomenutnog dvojca, nakon što je Hrvatska u velikoj borbi nadjačala Engleze u polufinalu mi nije – legao. Izgovor je bio da su nas Englezi danima uoči utakmice omalovažavali. Izvrsno, pa ne postoji bolja motivacija. Najbolji lijek za prepotenciju je pobjeda. Baš kao što su to Dalićevi nogometaši učinili u polufinalu SP-a. I onda to proslaviš dostojanstveno, baš onako kako je to učinio Danijel Subašić, koji je u četvrtak u Maksimiru ponovno dobio ovacije na oproštaju od kockastog dresa. Naime, naš golman iz Zadra, kojem su prebrojavali krvna zrnca, dirali u familiju, terali ga dođavola na jedan fin, kulturan način je objasnio da je sport viteštvo, a ponašanje – odgoj.

Denis Doyle/Getty Images

Dejan Lovren, koji ima pravo reći da je bolji stoper od Sergia Ramosa, ima pravo biti ljut i na Španjolce koji ne žele pružiti ruku boljem od sebe (što dovoljno govori o njima, a ne o nama), ali nakon utakmice mora izbrojati do deset. I promisliti kakvu će poruku poslati – Španjolcima.

I ako je već imao taj nagon, poriv da se oglasi, jer misli da je njemu i njegovoj momčadi napravljena nepravda, trebao je to učiniti na otprilike ovaj način:

Gospodno Španjolci, mi smo vama čestitali u Elcheu kada ste nam do vrha napunili mrežu. Vi ste odlučili da ne čestitate sada kada smo mi bili bolji od vas. Hrvatska je viceprvak svijeta, htjeli vi to ili ne, to poštuje cijeli nogometni svijet. Nadam se da ćemo se opet sresti, isto tako vjerujem da ćemo se viteški sučeliti i da će te nam drugi put pružiti ruku.

Tako bi se trebao ponašati hrvatski nogometni reprezentativac, član viceprvaka svijeta!