UŽIVO Dosada na Rujevici, sad će Dalić veznog na beka!

Reprezentacija 15. lis 201820:37 > 20:39
Darren England/ALLSPORT

Večeras ćemo se družiti prateći prijateljsku utakmicu na Rujevici (Hrvatska - Jordan) i spektakl u Sevilli: Španjolska - Engleska. Potonja utakmica ide na Sportklubu 1 i važna je, natjecateljska. Podijelite vaše dojmove s nama ili bi se autor ovog 'livea' mogao samoozljediti od usamljenosti...

youtube

=> Drugo poluvrijeme je počelo. Tri zamjene Dalića su: Pivarić umjesto Milića, Mitrović umjesto Lovrena i Bradarić umjesto Badelja.

=>Poluvrijeme na Rujevici, 1:0. Dosadna utakmica u dosadnoj atmosferi. Svi odrađuju svoj posao s najmanje rizika. Tko bi ih krivio. U nastavku slijedi puno izmjena u Dalićevoj postavi.

=> Osam minuta kasnije opet problemi u zadnjem redu domaćina: Barkley šalje sjajnu dubinsku loptu prema Kaneu, zadnja linija Furije spava, devetka Albiona spušta loptu prema sredini na noge Sterlingu, a ovaj nema problema probiti i drugi put de Geu. Španjolska – Engleska 0:3!

=> 2:0 za Engleze, u 29. minuti Kane je sjajno pronašao Rashforda između linija, a ovaj nije imao problema kakve je demonstrirao neki dan na Rujevici!

=> Pjaca izveo korner, a Vida najbolje skočio i u svom prvom “kapetanskom” susretu zabio gol! Hrvatska vodi 1:0 od 23. minute!

=> “Lovrenu je dosadilo gledati to sve iz pozadine pa je donio loptu nazad”, dobro je jednom rečenicom opisao trenutnu količinu zanimljivosti na Rujevici naš cijenjeni Željko Vela!

=>Golaaaaazooo! Rashford je prihvatio loptu na lijevoj strani, 40 metara od gola. Visoko je bila podignuta obrana Španjolske. Englez je fenomenalno podvalio loptu u prostor Sterlingu na drugom dijelu igrališta, ali ipak bliže sredini. Sterling je bio fantastičan u realizaciji, Engleska vodi 1:0 usred Seville od 17. minute!

=> Zašto je bitna utakmica u Sevilli? Pa osim što igraju dvije velike nogometne sile, u slučaju pobjede Španjolske, Hrvatska bi bila u lijepoj poziciji za izboriti ostanak u A Ligi nacija pred posljednje dvije utakmice.

=> U 14. minuti velika prilika za Jordan! Al Taamari lijepo je prihvatio loptu i još dok je bila u zraku dočekao je, okrećući tijelo, na lijevu nogu. Pucao je tik iznad vrata Livakovića!

=>A na sljedećoj poveznici saznajte sve bitne fakte vezane uz susret Lige nacija između Furije i Gordog Albiona.

=>Ovdje pročitajte najavu utakmice Hrvatska – Jordan.

=> Hrvatska je krenula kako se i očekivalo: agresivno, dominantno, pritiskajući. Rebić je već imao jednu veliku priliku, ali se nije iskazao realizacijom. Nije se iskazao ni pomoćni sudac koji je previdio očito zaleđe u toj situaciji.