Hrvatska 2-0 protiv Nigerije za početak Mundijala!

Reprezentacija 16. lip 201821:23 > 21:24
(Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Hrvatska je krenula u prvu utakmicu u skupini na SP u Rusiji. Počeli smo jako dobro, ali postepeno su Nigerijci pronašli ritam i bili ravnopravni, no ipak je Hrvatska zabila gol do kraja poluvremena.

Očekivano, Nigerijci su najslabiji u obrani, a posebno je problematično branjenje prekida i centaršutova – Hrvatska je to znala iskoristiti i nakon jednog ubačaja povela autogolom Eteba, nakon jako dobre reakcije Mandžukića…

U nastavku Nigerija dominira, ali jalovo, a Hrvatska opet koristi prekid i nakon ubačaja iz kornera Mandžukić iznuđuje 11m, a Modrić ih pretvara u 2-0. Poslije pogotka Hrvatska je zaigrala opuštenije i pritisnula, no prave šanse za treći gol nije bilo. S druge strane Nigerijci su pokušavali povremeno, ali je naša obrana bila fenomenalna i izvrsno otklanjala sve opasnosti.

Tijekom utakmice Izbornik Dalić je napravio tri prilično logične zamjene, uvodio je redom Brozovića, Kovačića i Pjacu, a vadio Kramarića, Madžukića i Rebića.

Neke stvari možda nisu bile idealne, ali protiv solidne, no i ipak ograničene Nigerije ovo je bio sjajan rezultat za početak turnira. Hrvatska je nakon pobjede prva u skupini ispred Argentine, Islanda i Nigerije. Ovo je našima bila prva pobjeda u prvom kolu svjetskog prvenstva nakon punih 20 godina i 3-1 protiv Jamajke.