Hrvatska potvrdila plasman u Rusiju!

Reprezentacija 12. stu 201720:38 > 20:41
Charles McQuillan/Getty Images

Hrvatska će peti put nastupiti na Svjetskom prvenstvu, a deseti put na jednom velikom natjecanju od samostalnosti, u dvije utakmice dodatnih kvalifikacija momčad Zlatka Dalića ukupnim rezultatom 4:1 nadigrala je Grčku i potvrdila kartu za Rusiju.

Nakon početnih deset minuta, Hrvatska kontrolira igru, drži posjed lopte.

U 15. minuti Vrsaljko šalje oštru loptu u sredinu prema Kaliniću, no hrvatski napadač nije uspio doći do lopte.

U 22. minuti slobodan udarac za Hrvatsku s lijeve strane šesnaesterca domaćina, Modrić pokušava ubaciti u sredinu, no lopta završava u živom zidu.

Minutu kasnije prvi žuti karton za Grke nakon prekršaja Tachtsidisa nad Kalinićem.

U 26. minuti Torosidis ruši Kalinića na samom rubu grčkog šesnaesterca, novi slobodan udarac za Hrvatsku. Ovoga puta, Rakitić udara snažno, ali lopta leti visoko preko gola.

U 28. minuti, Hrvatska nastavlja pritiskati, u odličnu priliku ulazi Perišić, udarac s lijeve strane po golu, no neprecizno.

U 36. minuti slobodan udarac za Grčku s desne strane hrvatskog šesnaesterca, no nije bilo opasnosti za hrvatski gol.

U 42. minuti prilika za Grčku, Subašić spašava.

Već idući napad sjajan udarac Perišića s 20-tak metara i vratnica!

Kraj prvog poluvremena, bez pogodaka. Hrvatska je 45 minuta udaljena od plasmana u Rusiju.

Počelo je drugo poluvrijeme.

U početnim minutama Grčka puno agresivnija, pritišće, stvaraju dvije poluprilike, ali bez velike opasnosti za hrvatski gol.

U 58. minuti udarac iz daljine Mitroglou, no neprecizno.

U 66. minuti prilika za Grčku nakon greške Modrića, Subašić hvata loptu.

U 73. minuti Perišić s lijeve strane ulazi u kazneni prostor Grka, neuspješan pokušaja ubacivanja u sredinu.

U 78. minuti najbolja prilika za Grčku, Torosidis sam ispred Subašića, lopta dolazi do Pelkasa koji zabija pogodak, međutim svirano je zaleđe.

U međuvremenu, prva zamjena za Hrvatsku, Kramarić ulazi umjesto Kalinića.

U 86. minuti nova izmjena u redovima Hrvatske, izlazi Ivan Perišić, a na njegovom mjestu ulazi Ante Rebić.

U 87. minuti udarac Tachtsidisa, Subašić brani.

U 88. minuti Kramarić puca po golu, no lopta odlazi pored gola.

Dvije minute sučeve nadoknade, Mitrović mijenja Modrića, posljednja je to izmjena za izbornika Zlatka Dalića.

KRAJ UTAKMICE! HRVATSKA ODLAZI NA SVJETSKO PRVENSTVO U RUSIJU!!!