KK: Čile nakon jedanaesteraca prošao u finale

Salah Malkawi/Getty Images Sports

U polufinalu Kupa konfederacija u Kazanu, Čile je pobijedio Portugal nakon jedanaesteraca sa 3:0.

Prvu priliku na utakmici imao je Čile, Vargas je izašao sam pred Patricija, koji mu brani udarac. U 8. minuti prilika i za Portugal, pokušao je Andre Silva, ali brani Claudio Bravo. Sljedeću priliku čekali smo do 30. minute kada je Aranguiz propustio veliku priliku za dovesti Čile u vodstvo.

U drugom poluvremenu ponovno Čile prvi prijeti preko Arthura Vidala, čiji udarac glavom završava pored gola. U 58. minuti ponovno sjajni Patricio spašava Portugal. U velikoj prilici našao se Vargas, ali njegov udarac sjajnom reakcijom zaustavlja golman Portugala. Do kraja regularnih 90. minuta igrala se prava “šahovska” partija u kojoj se čekalo na grešku protivnika. Još jedinu priliku u 87. minuti imao je Ronaldo, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored gola.

I produžeci su počeli velikom prilikom Čilea, ali sada Sanchez iz velike prilike puca pored gola. Do kraja produžetaka nije bilo prilika, obje momčadi su čekale lutriju jedanaesteraca.

Čile je slavio na kraju sa 3:0 nakon jedanaesteraca.