Griezmann i Mbappe srušili Hrvatsku na Maksimiru

(Photo by Linnea Rheborg/Getty Images)

U susretu 4. kola skupine 3 divizije A nogometne Lige nacija Hrvatska je na stadionu u Maksimiru izgubila od Francuske sa 1-2 (0-1).

Francuska je povela već u 8. minuti golom Griezmanna, na 1-1 poravnao je Vlašić u 64., no pobjedu gostima osigurao je Mbappe u 79.

Bila je ovo osma međusobna utakmica Hrvatske i Francuske i šesta pobjeda “tricolora” uz dva neodlučena susreta. U službenim susretima Hrvatska i Francuska sastale su se pet puta uz četiri pobjede Francuske i jedan remi.

Francuska je u prvih 20-ak mintua bila mnogo bolji suparnik, a svoju dominaciju potvrdila je srećom samo jednim pogotkom. Mendy je u 8. minuti prošao po desnoj strani, njegov ubačaj u kazneni prostor nije bio dobar, no Vida je loše reagirao i odbio loptu na nogu Griezmanna koji je potom snažnim udarcem sa 10-ak metara svladao Livakovića.

Hrvatska je poravnala u 64. minuti, kapetan Modrić izborio se za loptu na desnom krilu te poslao povratnu za Brekala na vrh kaznenog prostora, ovaj je proslijedio loptu do Vlašića koji je odmjerenim udarcem pogodio donji lijevi kut nemoćnog Llorisa.

Ipak, “vatreni” nisu uspjeli zadržati bod, u 79. minuti Pogba je dubinskom loptom pronnašao Dignea na lijevoj strani francuskog napada, uslijedilo je proigravanje iz prve u srce kaznenog prostora gdje je nečuvan ostao Mbappe kojemu nije bilo teško zatresti mrežu. U drugom susretu 4. kola ove skupine Portugal je u Lisabonu svladao Švedsku s uvjerljivih 3-0 (2-0).

Dva kola prije kraja natjecanja na vrhu ljestvice su Portugal i Francuska sa po 10 bodova, Hrvatska je treća s tri, dok je Švedska posljednja bez bodova.

Preostala dva kola igrat će se u studenom, Hrvatska će 14. studenoga gostovati kod Švedske, dok će tri dana potom u Splitu ugostiti Portugal. Prije ta dva dvoboja Hrvatska će u prijateljskom susretu 11. studenoga gostovati u Istanbulu kod Turske.