KRAJ: Francuska i dalje ostaje crna mačka za Vatrene

HNS

Vatreni danas od 20:45 sati na Maksimiru dočekuju Francusku koja ih je prije nešto više od mjesec dana pobijedila u Parizu

90+5′ Naši su sada pokušavali sve da stignu do izjednačenja, ali ništa od toga. Francuska i dalje ostaje crna mačka za našu reprezentaciju, Francuzi su ponovno slavili.

90′ Kramarić je sada imao još jednu ogromnu priliku, međutim slab je to bio udarac, ostaje 2:1 za Francuze. Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade u Zagrebu.

86′ Ulazimo u samu završnicu, lijepu je priliku imao Brekalo koji je uputio jak udarac prema Llorisu, međutim spreman je francuski vratar.

79′ Sjajno je Pogba pronašo Dignea po lijevoj strani, naši su ispali iz obrane, Evertonov igrač lijepo je dodao za Mbappea koji je lagano zabio za novo vodstvo gostiju.

77′ Gužva je bila sada u našem kaznenom prostoru, nakon jednog kornera Francuza lopta je došla do Pogbe koji je pucao, a Livaković lijepo obranio. Perišić je izašao, u igri je Domagoj Bradarić.

74′ Lijepo je sada u kontri po desnoj strani dodao Luka Modrić za Perišića, međutim spreman je to bio Clement Lenglet izbiti u aut. Ulazi Pogba umjesto Rabiota.

70′ Vatreni su se sada u potpunosti razigrali, sve su bolji i bolji uoči posljednjih 20 minuta na Maksimiru.

65′ Imamo izjednačenje! Modrić je prekrasno vidio Vlašića u kaznenom prostoru, a zvijezda CSKA pucala i zabila pogodak, Lloris nije mogao ništa napraviti.

62′ Nova promjena na klupi Vatrenih, ušao je Ante Budimir umjesto Bruna Petkovića. Mijenjali su i Francuzi, van su izašli Martial i Tolisso. Ušli su Coman i Camavinga.

57′ Evo i drugog žutog kartona za Vatrene, Filip Uremović je složio na pod Dignea, Kuipers odmah pokazuje karton.

53′ Vlašić je sada imao dobru priliku, lopta je prohujala kraj Llorisa.

50′ Petković je sada napravio oštar start, Kuipers je dosudio prekršaj za goste.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme, u svlačionici su ostali Badelj i Pašalić, dok su u nastavku ušli Josip Brekalo i Mateo Kovačić.

45+1′ Griezmann je ubacio iz prekida, Lenglet nije uspio matirati Livakovića. Bit će još jedna minuta nadoknade. Ne izgledamo dobro nakon prvog dijela, Dalić će zasigurno morati popraviti neke stvari.

43′ Francuzi su sada napravili veliku pogrešku, lopta je došla do Petkovića koji se probao sjuriti prema kaznenom prostoru, ali spremna je zadnja linija Francuza.

39′ Mbappe je probao pobjeći po lijevoj strani, ali spreman je bio Filip Uremović ukrotiti mladog Francuza.

36′ Sada su se naši pobunili, smatraju da je netko od francuskih igrača dirao rukom u šesnaestercu, bit će zanimljivo vidjeti kasnije je li bio penal.

31′ Pašalić je sada propustio ogromnu priliku, u kaznenom prostoru je zapucao Atalantin veznjak, ali netko je od Francuza blokirao taj udarac.

25′ Lenglet je napravio prekršaj, Perišić je probao odličan pokušaj, ali odlazi iznad gola francuskog vratara.

19′ Vida je sada srušio Martiala u kaznenom prostoru, ali na sreću nizozemski sudac nije se oglasio. Evo i kornera za nas, Lovren je pokušao s glavom, ali Lloris nije imao previše posla.

15′ Martial je napravio lijepu kombinaciju sa Mbappeom koji je promašio prazan gol, pukom srećom nije zabio napadač PSG-a.

13′ Petković je u duelu s Varaneom ostao malo ležati na terenu, ali brzo se podigao i moći će nastaviti.

8′ Naši nisu dobro očistili loptu u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Griezmanna koji je povukao ljevicom i zabio pogodak za svoju momčad, Francuzi imaju vodstvo.

4′ Dobro smo uzeli loptu po desnoj strani, Uremović je bio u kontri, a Digne ga srušio. Kuipers je izvadio žuti karton za člana Evertona. Odmah je i Vlašić upisan u bilježnicu nizozemskog suca nakon udaranja Mendyja.

3′ Griezmann je dobio jednu loptu u kaznenom prostoru, Vida je izbacio u korner.

1′ Krenula je utakmica na Maksimiru.

—–

Hrvatska nogometna reprezentacija ide po nove bodove u Ligi nacija. Nakon što su prije tri dana pobijedili Švedsku u trećem kolu skupine A, večeras od 20:45 na Maksimiru gostuje Francuska.

Izabranici Didiera Deschampsa su u Parizu slavili protiv Vatrenih 4:2, identičnim rezultatom kao i prije dvije godine u finalu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Za ovaj susret prodano je svih sedam tisuća ulaznica. Stigli su i sastavi za večerašnji okršaj u Zagrebu.

HRVATSKA: Livaković – Uremović, Lovren, Vida, Barišić – Badelj, Modrić, Pašalić, Vlašić, Perišić, Petković.

FRANCUSKA: Lloris – Mendy, Varane, Lenglet, Digne – Tolisso, N’Zonzi, Rabiot – Griezmann – Mbappe, Martial.