sport klub

Šveđani su izgubili na Maksimiru, ali ostat će zapisana sporna situacija na početku drugog poluvremena

Hrvatska je svladala tvrdu Švedsku 2:1, velika je to pobjeda koja će zasigurno biti dodatan motiv pred srijedu i ponovni okršaj sa Francuzima.

No, utakmica je mogla otići u bitno drugačijem smjeru da je dosuđen kazneni udarac u korist Švedske. Naime, u 51. minuti Dejan Lovren se nespretno poskliznuo u kaznenom prostoru i lopta je došla do Dominika Livakovića.

Gosti su se odmah pobunili smatrajući kako je član Zenita igrao rukom i da im je trebao biti dosuđen jedanaesterac, no škotski sudac John Beaton nije se oglasio.

Na presici nakon utakmice Janne Andersson grmio je kako je suđenje bilo domaćinski, kako je puno tih odluka išlo u korist Hrvatske, a vi procijenite je li trebao biti dosuđen jedanaesterac za Šveđane.