Dalić: Razgovarali smo, došla je korona pa novi klub…

Matthias Hangst/Getty Images

Izbornik Vatrenih ne skriva da će mu novi član Seville jako nedostajati ,ali da poštuje njegovu odluku

Hrvatsku je danas zatekla vijest kako se Ivan Rakitić oprašta od hrvatske reprezentacije, reprezentacije za koju je u 106 nastupa zabio 15 pogodaka. Rakitićeva odluka nije bila laka, no na kraju je se treba poštovati i zahvaliti mu za sve što je napravio za Vatrene. Njegov oproštaj za 24sata prokomentirao je i izbornik Zlatko Dalić:

‘Svjestan sam koliko će mi nedostajati kao igrač, kao dokapetan, kao jedan od najiskusnijih i najvažnijih igrača. Nemam puno riječi kojima bih opisao kako se osjećam u ovom trenutku. Znam koliko je njemu bilo teško donijeti takvu odluku, a jednako je tako i svima nama teško prihvatiti da više neće biti s nama’ – rekao je izbornik pa nastavio:

‘On je odlučio i mi to moramo respektirati, a ne dalje kopati po razlozima i pokušavati ih otkriti. Za mene je ovo kraj ove teme. Dugo smo jučer razgovarali, i oko poziva, i oko mogućnosti da nastupi na Euru, i oko svega skupa… I razgovor Luke, njega i mene nakon Rusije išao je u tom smjeru da nastavimo skupa do Eura. Ali korona je sve to malo prolongirala, Ivan je promijenio klub. Znam koliko mu je teško i koliko je dugo lomio tu odluku u sebi. No sada je to gotovo, Ivan je okrenuo novu stranicu u svom životu i jedino što nam sada preostaje je prirediti mu veliki oproštaj koji je zaslužio’ – zaključio je Dalić.