Dalić oštro kritizirao Brunu Petkovića

Reprezentacija 11. ruj 202011:47 > 11:55
sport klub

Nakon dva teška poraza u Ligi nacija hrvatska sportska javnost želi znati u čem je bio problem

Izbornik Zlatko Dalić u razgovoru za RTL otvorio je dušu nakon dva poraza od Portugala i Francuske.

Povezano

“Dobro sam, ali naravno da sam razočaran i teško je zbog dva teška poraza. Ali život ide dalje, trebamo izvući pouke. Prvo ja, analizirati što sam napravio, rekao je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

“Ne Bježim od odovornosti. Kad sam postao izbornik, Hrvatska je napravila velike stvari. Došli smo do drugog mjesta na svijetu, kvalifikacije za Europsko prvenstvo odradili perfektno. I gdje je problem? Ja ne vidim gdje je tu sad problem da izgubimo od europskih i svjetskih prvaka. Gdje je tu problem? Ali OK, težak poraz, razumijem i shvaćam to. Ali nema mjesta frustraciji”, rekao je.

“Nisam izgubio motiv i energiju. Dapače, sad je imam još i više. Bit će još bolje, siguran sam. To je moj posao i znam da ću to napraviti. Komentari me ne smetaju i priče. Svatko ima pravo komentirati.”

Na pitanje o Bruni Petkoviću i zašto je nakon postignutog pogotka u Portugala prosjedio cijelu utakmicu na klupi protiv Francuske, Dalić je bio oštar:

sportklub

“To je bila moja odluka. Nije spreman, nije na nivou koji bih ja očekivao od njega. Kad dođeš u reprezentaciju, moraš biti na maksimalnom nivou, moraš biti spreman i motiviran, pogotovo jer je njemu krenulo prvenstvo. Ne možeš doći u reprezentaciju s 20 posto kapaciteta i očekivati da ćeš igrati “, rekao je Dalić.