KRAJ: Ništa od revanša, ponovio se rezultat iz Rusije

HNS

Vatrene večeras očekuje repriza finala iz Rusije, ugostit će nas svjetski prvaci Francuzi

90+4′ Kraj utakmice u Parizu. Nismo se uspjeli revanširati Francuzima za onaj poraz u finalu u Rusiji, ali prikazali smo bolju igru. Ipak, osam golova je previše u dvije utakmice.

90′ Vlašić je uputio lijep udarac po podu sa oko 25 metara, ali vratnica spašava Llorisa. Još četiri minute sudačke nadoknade.

86′ Vida radi prekršaj na Martialu, slobodan udarac za Francuze. Fekir puca, ali naši su čvrsti u zidu.

77′ Kazneni udarac za Francusku, netko je tamo od naših dirao rukom, a Olivier Giroud siguran je na izvođenju kaznenog udarca.

73′ Još jednom opasno su živjeli naši, imali su tri protiv dva Francuzi, Martial je uputio udarac, međutim Livaković brani.

70′ Nezgodan udarac uputio je debitant Camavinga, ali Livaković bez problema brani njegov udarac.

65′ Korner za Francusku, Griezmann ubacuje, a na lopti je Dayot Upamecano koji matira Livakovića i postiže prvijenac za svoju reprezentaciju. Dalić radi novu promjenu, Ivan Perišić izlazi, a umjesto njega ulazi Mario Pašalić.

63′ Još jedna dobra prilika za Vatrene, Vlašić je sjajno ubacio, izgledalo je obećavajuće, ali lopta odlazi daleko iznad gola. Ulazi Camavinga umjesto Kantea, također ulazi i Giroud, a na klupu ide Ben Yedder.

59′ Žuti karton i za Kantea, srušio je svog suigrača iz Chelseaja, Matea Kovačića koji puno bolje igra večeras u Parizu.

55′ Hrvatska izjednačila i opet je u igri! Mateo Kovačić sjajno je uposlio Josipa Brekala, koji je ‘provozao’ francusku obranu i zabio za 2:2! Uremović izlazi, Vida ulazi.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme, izbornik Dalić je u igru ubacio Josipa Brekala umjesto Ante Rebića.

45′ Novi pogodak za Francusku, Martial je s(p)retno zabio i sada domaćini imaju vodstvo.

43′ Sada su Francuzi zaprijetili, odlična akcija Ben Yeddera, Martiala i Griezmanna koju je Barcelonin napadač okrunio pogotkom, izjednačenje u Parizu.

42′ Odlična kombinacija sada za Vatrene, Perišić i Brozović su dobro surađivali, no francuska obrana je na mjestu.

38′ Novi korner za hrvatsku reprezentaciju, Lloris čisti.

34′ Prva veća prilika za Francusku, naši su pogriješili u sredini, na kraju je Livkaović dobro obranio. Ćaleta-Car radi prekršaj i dobiva žuti karton. Griezmann s oko 30-ak metara puca, ali bez opasnosti za vratara Dinama.

31′ Francuzi su počeli pritiskati, ali naša obrana na čelu s Lovrenom zasad radi fantastičan posao.

26′ Opasna kombinacija Perišića i Melnjaka, Lenglet izabcuje, ali sudac je ranije svirao prekršaj Sissoka. Ubačaj Brozovića, dobivamo korner. Nema opasnosti za vratara Tottenhama.

21′ Griezmann ubacio u naš šesnaesterac, Lovren odbio glavom. Korner za Francusku. Nova prilika za Francuze, Ćaleta-Car čisti.

16′ Marcelo Brozović ubacio je iz kornera, nitko nije očistio, a lopta je došla do Lovrena koji je sjajno lažnjakom prevario Hernandeza i ljevicom zabio za vodstvo Vatrenih na St.Denis stadionu.

14′ Pogreška Upamecana, Vatreni su imali prvu priliku, Kramarić je propustio loptu prema Vlašiću, ali francuska obrana je na mjestu.

12′ Prvi korner za Francusku, naši odmah čiste.

7′ Opreznija igra s obje strane, puno bolji pristup nego protiv Portugala.

1′ Krenula je utakmica u Parizu, gledamo reprizu finala Svjetskog prvenstva 2018. u Rusiji.

———————————————————————————————-

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras traži od 20:45 sati traži bolji rezultat u Parizu nego što je to bilo kod premijernog pobjednika Lige nacija, Portugala.

Dovoljno je samo pogledati statistiku utakmice u Portu, gdje su domaćini uputili čak 26 udaraca, a čak 11 su išli prema vratima Dominika Livakovića. S druge strane, Vatreni su imali pet udaraca, od čega dva u okvir.

Prvo poluvrijeme opasno se živilo, pogotovo u zadnjoj liniji gdje su nas Portugalci dobrano namučili, na kraju smo primili samo jedan pogodak. U drugom dijelu je to bila malo ljepša slika, iako smo primili tri pogotka, no laskom Brozovića i Perišića dobili smo malo na širini i rastrčanosti, a ovaj dvojac trebao bi istrčati od prve minute na St. Denis stadionu. Vidjet ćemo kako će to izgledati i u fazi obrane, Borna Barišić je upitan, ali trebao bi biti spreman.

Kod Francuza je stigla šokantna vijest da je jedna od glavnih zvijezda Kylian Mbappe pozitivan na koronavirus te će sigurno propustiti večerašnji susret, pa bi napad Les Bleusa trebali predvoditi Anthony Martial i Wissam Ben Yedder.

S Francuzima smo igrali šest puta, te je učinak protiv njih sljedeći: 0 pobjeda, 2 remija i 2 poraza.

Stigli su i sastavi.

FRANCUSKA: Lloris; Hernandez, Lenglet, Upamecano; Mendy, Nzonzi, Kante, Sissoko; Griezmann; Ben Yedder, Martial.

HRVATSKA: Livaković; Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak; Kovačić, Brozović, Vlašić; Rebić, Kramarić, Perišić.