S Francuskom nema mjesta za nelogične eksperimente!

Reprezentacija 6. ruj 202012:46 > 12:55
Harry Trump / Stringer

Izbornik Zlatko Dalić kockao se protiv Portugala, na teren je izveo momčad koja nije uigrana, koja nema kemije i sve je završilo pravom katastrofom koja je, s obzirom na sve viđeno, mogla biti i puno gora.

PIŠE: Ivan Blažević

Rakitića i Modrića je morao zamijeniti, ali neki drugi potezi, poput ostavljanja Brozovića i Perišića na klupi, bili su jednostavno nepotrebni i nisu nam donijeli ništa dobro.

Clive Brunskill Getty Images

Slijedi Francuska – reprezentacija koja je jača od Portugala, reprezentacija koja je aktualni svjetski prvak, čiji su igrači skuplji i koji će u slučaju tolikog broja šansi koliko smo ih dozvolili Portugalu – zabiti mnogo više pogodaka!

I Deschamps je jučer proveo mini eksperiment, igrao je s trojicom u zadnjoj liniji, s Upamecanom i Digneom kao bočnim igračima u središnjoj petorci, s Griezmanom na sredini terena te Giroudom i Mbappeom u vršku napada.

Matthias Hangst/Getty Images

Teško da će se takvo što ponoviti i protiv Hrvatske. Očekujemo u najmanju ruku povratak na četvorku u zadnjoj liniji, a zatim i promjene u veznom redu i napadu. Ukratko, protiv Hrvatske očekujemo najbolju moguću Francusku.

Vrlo vjerojatno će nam u napadu prijetiti Mbappe i Griezmann, a ukoliko će u sredini biti i visoki Giroud, čeka nas jako teška borba. Vrsaljko za Portugal nije bio spreman, nadajmo se da će za Francuze biti, jer Jedvaj se s Mbappeom jednostavno ne može nositi. U slučaju da ne bude, logičnije bi bilo Vidu postaviti na desnog beka, a Ćaletu-Cara na stopersku poziciju, jer ionako je odigrao odličnu sezonu u Francuskoj.

HNS

U veznom redu nam Brozović definitivno treba od prve minute. Njegovim ulaskom u Portu nismo izgledali opasnije, ali smo bili nešto sigurniji u veznom redu i imali smo više ideje prilikom izlaska i iznošenja lopte iz obrambene faze. Ako je Perišić novi prvak Europe i zabijao je u Ligi prvaka za Bavarce ove sezone, on nema što započinjati na klupi. Sjetit ćemo se i njegovog sjajnog pogotka u finalu SP-a, dakle Perišić mora ući unutra.

Tko god će igrat u vršku napada, morat će se hrvati i nadskakivati s Raphaelom Varaneom.Kramarić je protiv Portugala bio nevidljiv, Petković je s druge strane, ponovno iskoristio svoju šansu. Napadač Dinama zasad bilježi nestvarnu statistiku u Vatrenima – devet nastupa, šest pogodaka, zašto mu ne dati šansu od prve minute?

sport klub

PRIŽELJKIVANI SASTAV:

Livaković – Vida, Lovren, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović, Vlašić, Pašalić – Perišić, Rebić, Petković

Uza sve nam treba mnogo više energije i hrabrosti, jer na terenu jednostavno djeluje kao da igrači ne vjeruju i ne poznaju jedan drugoga. Naravno, na terenu si bili najmlađi, a kemija se razvija godinama. Pogledajte samo koliko je Modriću i društvu trebalo da dođu do velikog rezultata. Treba biti dakle, iskren, nakon ovakvog rezultata na otvaranju Lige nacija, teško je očekivati čudo protiv svjetskih prvaka, ali nešto bolji dojam puno bi nam značio u ovakvim trenucima. Od nekud se mora početi..