ANKETA Je li ovo najgora utakmica Zlatka Dalića?

HNS

Gorak okus u ustima ostao je nakon poraza Hrvatske od Portugala u Portu. Vatreni su bili potpuno nemoćni, a rezultat 4:1 s obzirom na viđeno, na kraju i ne izgleda tako loše.

Pazite samo brojke. Portugal je imao 26 udaraca prema našim vratima, od toga 11 u okvir. Hrvatska je s druge strane uputila pet udaraca, a samo dva su išla u okvir gola. Zaista jedna poražavajuća statistika.

Već nakon desetak minuta vidjelo se da stvari neće biti dobre po nas. Vlašić je imao onaj udarac u drugoj minuti, ali onda je krenulo sijevati sa svih strana. Livaković je skidao čuda, a Portugalci su gađali prečke, vratnice ili jednostavno promašivali ‘mrtve’ šanse. Ponadali smo se da će im se ti promašaji na kraju vratiti, ali kad je Cancelo zabio u 41. minuti, sve je krenulo nizbrdo. U nastavku još tri komada za ogromnih 4:1 i možda i najgoru predstavu Hrvatske otkad Zlatko Dalić sjedi na klupi.

Od poraza koji su zaboljeli pamtimo jasno onaj od Španjolaca nakon SP-a u Rusiji u Elcheu, kad su nas razbili 6:0, no nekako je dojam da smo i tad pružili bolji otpor. Završna statistika nakon te utakmice bila je 15:5 u udarcima za Španjolce. Tu je i gorki poraz od Mađara u kvalifikacijama za EURO, izgubili smo prošle godine u 6. mjesecu od Tunisa, ali to je bio prijateljski susret, a u 9. mjesecu u kvalifikacijama bod nam je uzeo i Azerbajdžan.