Reprezentacija seli s Maksimira, Dinamo traži rješenje?

Reprezentacija 21. svi 202017:30 > 17:35
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Stadion Maksimir je nakon zagrebačkog potresa i pregleda statičara dobio oznaku "privremeno neupotrebljivo" te čeka konačnu presudu detaljne građevinske inspekcije.

Gotovo je sigurno da ukoliko ne dođe do većih popravaka na stadionu Maksimir, Dinamo neće moći igrati na njemu, a hrvatska reprezentacija sigurno.

Ključni problem već godinama je statika istočne tribine koja prijeti urušavanjem, dok s glavne nosive konstrukcije otpadaju betonski dijelovi. Uefa je već zabranila Dinamu korištenje gornjeg dijela zapadne tribine, dok je istočna tribina nakon potresa dobila žutu naljepnicu i trenutno nije upotrebljiva.

Povezano

Za dva tjedna očekuje se nastavak hrvatskog nogometnog prvenstva, a Dinamo još čeka detaljan pregled kojim će se utvrditi je li istočna tribina sigurna za gledatelje. U klubu nisu optimistični i svjesni su da je statika narušena davno prije potresa, a istočna tribina ujedno je i krov nad stadionom pomoćnog igrališta Hitrec-Kacian, na kojem se redovito održavaju treninzi i utakmice. Očito na vlastitu odgovornost.

Ako inspekcija zatvori istočnu tribinu, Dinamo će bez nje izgurati HNL sezonu, ali u Ligi prvaka to neće proći pa u klubu već traže zamjenska rješenja. U Hrvatskoj imaju tri opcije: Rujevicu, Poljud i Gradski vrt.

S druge strane iste opcije su i za reprezentaciju, koja neće igrati na ovakvom Maksimiru.