Sjajni mladi napadač mogao bi zaigrati za Hrvatsku

Reprezentacija 13. ožu 20209:44 > 9:54
Alex Davidson / Stringer

Mladi napadač ove sezone igra sjajno, a posebno je zapažen u Europskoj ligi

Mladi napadač LASK-a iz Linza spreman je zaigrati za reprezentaciju Hrvatske.

Marko Raguž je ove sezone u Europskoj ligi postigao pet pogodaka i pred mladim napadačem je očigledno uspješna karijera, a nedavno je protiv AZ Alkmaara zabio tri gola u dvije utakmice šesnaestine finala.

Ovaj 190 centimetara visoki napadač pruža sjajne partije u austrijskoj Bundesligi i samo je pitanje dana kada će krenuti put nekog jačeg europskog kluba.

Marko je porijeklom iz Novog Travnika, ali zbog ratnih događanja njegovi roditelji su utočište pronašli u Austriji, gdje je i rođen. Sada može birati – Austrija, Hrvatska ili BiH.

On je u razgovoru za sportske.jutarnji otkrio da do sada nije dobijao pozive iz Hrvatske.

A eventualni poziv Hrvatskog nogometnog saveza?

‘Bila bi mi čast, ali ja o toj temi nisam baš puno razmišljao. Koncentriran sam na stvari i situacije na koje mogu utjecati.’

U 35 dvoboja ukupno je ove sezone Raguž postigao 11 golova, ali posebno se istakao s pet već spomenutih pogodaka u Europskoj ligi.

sportklub