Nakon Brazilaca među Vatrene uskoro dolazi Argentinac

Reprezentacija 27. velj 202011:44 > 11:46
Paolo Bruno / Stringer

Igor Bišćan, izbornik hrvatske U-21 reprezentacije u razgovoru za Gol.hr otkrio je kako prati Argentinca hrvatskih korijena Matea Bajamicha te kako razmišlja uskoro ga pozvati u svoj kadar.

“Dečko se preziva Bajamić. Dosta je zanimljiv, pratit ćemo ga i dalje. Igra u klubu iz druge argentinske lige. Igra na mjestu napadača ili krilnog napadača. Jako je ofenzivno orijentiran. Pratimo ga i možda ga u jednom trenutku pozovemo”, rekao je Bišćan.

NK Rijeka

U 22 službene utakmice za klub Instituto iz Cordobe, kojeg je član, Bajamich je zabio devet golova i prate ga najveći argentinski klubovi. On sam također je izrazio želju da nastupi za Hrvatsku.

Argentinski mediji dodaju kako je u procesu dobivanja hrvatskog državljanstva budući da su mu roditelji izbjeglice iz Hrvatske te da je na meti nekih europskih klubova.

Krajem siječnja Argentinci su pisali da jedan hrvatski klub želi Bajamicha. Na adresu Instituta stigla je ponuda od nešto više od milijun eura.

U Cordobi su to glatko odbili jer smatraju da 20-godišnjak vrijedi najmanje dva milijuna eura te da neće pregovarati za manji iznos.