14.11.2019 | 19.24

Uspjeh Bišćanovih trupa, ali do kraja je bilo napeto!

U dvoboju 4. kvalifikacijske skupine EURA 2021 hrvatska U-21 nogometna vrsta je u Vilniusu svladala Litvu s 3-1 (1-0).

Igor Bišćan

NK Rijeka

Igor Bišćan

Nakon poraza od Škotske (1-2) i pobjede nad San Marinom (7-0) hrvatska U-21 reprezentacija je teže od očekivanoga slavila u Litvi i probila se na treće mjesto ljestvice.

Hrvatska je povela već u 9. minuti kada je Kloniunas srušio Musu u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Luka Ivanušec, čiji udarac brani vratar Krapikas, no veznjak Dinama je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za vodstvo. U 60. minuti Litvanci su izjednačili i kaznili Hrvatsku za brojne promašaje, a gol je dao Domantas Antanavičius. U 73. minuti Hrvatska je izvela brzi protunapad, Bistrović je pronašao potpuno samog Ivana Posavca, a igrač Varaždina ponovno donosi vodstvo izabranicima Igora Bišćana. Minutu prije kraja Kristijan Bistrović nakon dodavanja Ivanušeca potvrđuje pobjedu Hrvatske.

U ponedjeljak Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje Češku.

LITVA - HRVATSKA 1-3
Strijelci: 0-1 Ivanušec (9), 1-1 Antanavičius (60), 1-2 Posavec (73), 1-3 Bistrović (89)