Zbog ovog kiksa ostali smo bez važne prednosti za Euro!

Reprezentacija 14. lis 20199:03 > 9:09
Dan Istitene, Getty Images Sport

Hrvatska nije izgubila samo dva važna boda u Walesu nego i status na Euru, ako do njega uopće dođe...

Ono što je poznato uslijed još jednog neuspješnog nastupa protiv slabije rangirane i kvalitetom zastupljene reprezentacije, kako Vatreni neće biti među nositeljima skupina na Euru.

U tom društvu može biti samo šest najboljih prvoplasiranih ekipa iz kvalifikacijskih skupina, a nakon jučerašnjeg dana jasno je da Hrvatska ne može u to društvo.

Već sada su na naših nogometaša bolji Belgijci, Nijemci ili Nizozemci, Španjolci, Turci ili Francuzi, Talijani, Ukrajinci ili Portugal te vjerojatno Englezi.

To automatski znači da će netko od navedenih biti protivnik našim nogometašima u skupini na europskom prvenstvu, ali budimo pošteni – iz ove perspektive sjajno bi bilo uopće i izboriti to natjecanje, iako smo po izvlačenju skupina svi smatrali kako ćemo do posljednjeg kola u najmanju ruku osigurati nastup tamo.

Ako bi Hrvatska završila kao drugoplasirana u skupini, tada bi završila tek u trećem jakosnom rangu za ždrijeb, dok plasman na EP kroz Ligu nacija donosi četvrti ‘pot’.

Ždrijeb za Euro održat će se 30. studenoga u Bukureštu, na prvenstvu će sudjelovati 24 reprezentacije podijeljene u 6 skupina, a dalje prolazi dvije najbolje plus četiri trećeplasirane s najviše bodova u svim skupinama. Prvenstvo počinje 12. lipnja, trajat će mjesec dana i igrat će se u čak 12 država.