11.10.2019 | 23.42

Bišćanov 'eksplozivan' debi na klupi U21 reprezentacije

Igor Bišćan i mlada hrvatska reprezentacija slavili su u Mađarskoj rezultatom 4:1.

Paolo Bruno / Stringer

Bila je to prva utakmica Igora Bišćana na klupi U21 reprezentacije na kojoj je zamijenio Nenada Gračana.

Mlada hrvatska momčad gostovala je u Zalaegerszegu upisavši uvjerljivi trijumf s tri gola u mreži domaće reprezentacije. Hrvatska je povela nakon devet minuta igre pogotkom Kulenovića, a za domaće je pred kraja prvog poluvremena izjednačio Biro. Ipak, mladi hrvatski igrači dominirali su nastavkom dvoboja postigavši još tri gola, strijelci su bili Đurasek, Posavec i Soldo.

Hrvatska je nastupila u sastavu: Hrvatska: Šemper (46' Nevistić), Bradarić (46' Čolina), Soldo, Kalaica (46' Zirdum), Šverko (67' Hujber), Đurasek (67' Posavec), Bistrović (67' Lepinjica), Ivanušec (46' Žaper), Marin (46' Bogojević), Ćuže (67' Dolček), Kulenović (46' Vizinger).

Hrvatska, kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine nastavlja u ponedjeljak kada će gostovati u San Marinu. U prvom nastupu koji je zapečatio sudbinu Nenada Gračana, bolja je bila Škotska. U skupini 4 još se nalaze Grčka, Češka i Litva. Pobjednik skupine odlazi na EURO dok će u dodatne kvalifikacije krenuti šest najboljih drugoplasiranih reprezentacija.