Dalić dodatno zabrinuo: Sigurno tad neću biti izbornik!

Reprezentacija 11. lis 201914:12 > 14:14
Dan Mullan, Getty Images Sport

Dan nakon utakmice reprezentacije možda se više raspravlja o jednoj zabrinjavajućoj izjavi Zlatka Dalića i o tome treba li Hrvatska zaista igrati sljedeću utakmicu na Rujevici...

Catherine Ivill/Getty Images

Naime nakon jučerašnje pobjede protiv Mađarske, Dalić je kazao ovo:

– Ovo je samo dokaz koliko Split i Dalmacija žele i vole reprezentaciju. To je bio moj cilj, dovesti Hrvatsku u Split i to sam ostvario. Ako ostanem izbornik, Hrvatska će opet igrati ovdje. Možda već za dva mjeseca”.

Danas je, na press konferenciji u hotelu Lav, međutim promijenio ploču:

– Gospodin me pitao hoće li sljedeća utakmica biti za četiri godine na Poljudu. Ja sam mu odgovorio da neću biti izbornik za četiri godine. I to je sigurno.

Zašto bi to bilo sigurno, pitamo se? Gdje piše da hrvatski izbornik ne može trajati dulje od 5-6 godina. Zasad je rekordni mandat ostvario Slaven Bilić, koji je na klupi reprezentacije sjedio od 2006. do 2012. godine.

Zlatko Dalić klupu je preuzeo prije utakmice protiv Ukrajine u završnoj fazi kvalifikacija za SP na kojem je, naposljetku, osvojio srebrnu medalju.

Međutim, mira nikad nije imao u svom mandatu. Još prije samog odlaska u Rusiju u jednom razdoblju trajao ozbiljni pritisak određenih grupacija u našoj, nazovimo je javnosti, da on odstupi s dužnosti.

Nedugo nakon SP-a i prvog niza lošijih rezultata, počele su se javljati i prve sumnje u Dalićeve izborničke odluke su se javile. Nekoliko puta već se i ispričavao zbog svojih pogrešaka.

U autobiografskoj knjizi posvećenoj uspjehu na Mundijalu, priznao je i jednu grešku prije utakmice s Danskom, a najsvježiji je primjer posipanje pepelom za pogreške u utakmici s Azerbajdžanom, kojih je neminovno bilo.

Ostale Dalićeve današnje izjave (prenosimo ih s Net.hr):

O smrknutom licu na klupi
– Vjerujem u tu ekipu i bio sam posebno miran jučer. Nije bilo potrebe da ja nešto potenciram. Publika ih je vodila kad je zaškripilo. Bio bi igrokaz kad bih ja hodao gore-dolje na 3:0.

O publici
– Očekivao sam, ali ne ovako. Bilo je fantastično. Kao neki koncert. Mi smo igrali, a oni pjevali. Uživao sam. Igrači na klupi su pjevali s publikom. I ja sam sam sebe uhvatio nekoliko oputa da pjevam iako ne znam pjevati.

O Bradariću
– On je logičan izbor jer je zadnji vezni kao i brozović. Drago mi je da je našao klub i da igra u Hajduku. Posebno sam osjetljiv na ove iz Rusije.

O izmjenama za utakmicu s Walesom:
– Napravit ćemo male korekcije. Oni su momčad kojoj treba prostor, a mramo smisliti kako ćemo im taj prostor oduzeti.

O Milanu Badelju
– Miki je došao s ozljedom. Nije bio na treningu i ne znam koliko mogu ozbiljno računati na njega u nedjelju. Odradit će trening i sad je to veliki upitnik. On je logično rješenje, ali pošteđen je bio nekoliko dana. On je jedan od najpouzdanijih igrača.

O Walesu
– Tamo nas čeka loše vrijeme. Pokušat ćemo se malo odmoriti, u subotu osjetiti teren i u nedjelju već igramo. Nije to humano prema igračima da se cijede toliko, onda sevrate u klub, tamo ih nagaze i nije ni čudo što su ozlijeđeni. Nadam se da se nismo toliko jučer potrošili. Očekujem od igrača da mi kažu da se ne osjećaju idealno. Mislim da se nismo potrošili kao protiv Azerbajdžana.

O Splitu
– Moramo igrati u Splitu koji je neopravdano zapostavljen. Tko se ne bi htio vratiti u ovakav ambijent u kojem smo se svi osjećali dobro? Dok sam ja na ovoj poziciji, zalagat ću se da se vratimo što prije u Split.