Petković: Utakmica se izdignula iznad klubova

sportklub

Hrvatska se nakon četiri godine vratila na Poljud gdje je s 3:0 slavila protiv Mađarske.

Ivan Rakitić za Novu TV je istaknuo:

– Prije svega, zahvaljujem se navijačima i publici, bilo je fantastično, nemamo što reći nego veliko veliko hvala. Znamo da su došli iz cijele Europe, iz cijele Hrvatske kako su mogli. Fantastično je bilo biti na travnjaku i uživati, dati sve od sebe i bacati se na glavu.

– To se najbolje vidjelo u prvom poluvremenu kad oni nikako nisu znali izaći iz našeg pritiska. Zabili smo na taj način prva dva gola jer smo to zaslužili. Prelijepo je opet biti uz svoju braću i našu reprezentaciju, mislim da smo više nego zaslužili današnji rezultat.

Dogovor oko penala koji je promašio Perišić.

– Znamo da inače puca Luka, ali ovaj put je Ivan tražio da puca. Vrlo brzo smo to završili, nema problema, nema veze što je promašio. Bitno je da smo mi jedna obitelj, da igramo jedan za drugoga, nema nikakvih problema.

Za kraj je Rakitić istaknuo:

– Prvo što sam rekao izborniku i njegovim pomoćnicima je jedno veliko hvala i da ću dati sve od sebe. Rekao sam i Anti Rebiću da se borimo, da damo sve od sebe i vratimo to povjerenje. Ovo su jako bitna tri boda, večeras možemo uživati, a onda počinje priprema za Wales.

Riječ je dobio i Luka Modrić:

– Zadovoljni smo zbog ove važne pobjede, ali imamo još dvije utakmice za koje se moramo odmoriti i već u Walesu napraviti pozitivan rezultat. Idem nam drugi rezultat na ruku, ali mi moramo gledati sebe i ne brinuti se o drugoma. Možemo utjecati samo na sebe i na to se moramo fokusirati – rekao je Modrić pa dodao:

– Bilo je veličanstveno, nevjerojatno. Kad smo izašli na zagrijavanje tih 20 minuta, svi smo bili naježeni. Nevjerojatan osjećaj, hvala publici na predivnom ambijentu. Bilo je lakše igrati u ovakvoj atmosferi. Visok presing je bio ključan, dali smo dva gola na taj način i onda je bilo lakše igrati. Mogli smo slaviti i većom razlikom, ali najvažnije je da smo dobili.

Bruno Petković zabio je dva gola na Poljudu.

– Sjajan osjećaj. Fale mi golovi kao drugi kad uguram loptu u prazan gol, takvih golova mi treba još. Ova utakmica se izdignula iznad klubova i svaki Hrvat treba biti ponosan na svoju reprezentaciju. Wales ćemo dočekati spremni.