Gračan: Neugodan poraz, ali mi idemo prema našem cilju

Reprezentacija 10. ruj 201923:26 > 23:33
Stringer/EuroFootball/Getty Images

Mlada hrvatska reprezentacija doživjela je poraz od Škotske 2:1 u utakmici 1. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Nenad Gračan, hrvatski izbornik:

Poslije prvog poluvremena u kojem smo diktirali ritam, držali utakmicu pod kontrolom, dolazili organizirano pred njihov gol, u nastavku smo igrali sasvim drugačije, i dozvolili Škotima da nas agresijom poremete u našim planovima. Neki igrači su fizički pali, Kulenović, Kalaica i Majer, takoreći prisilne zamjene smo napravili što se osjetilo u našoj igri. Loše smo reagirali kod golova, pogreške koje se ne bi smjele događati takvim igračima. Poraz je neugodan, ali mi idemo dalje prema našem cilju“.

Sandro Kulenović, napadač Hrvatske U21:

Odlično smo počeli, zabili gol i općenito nadigrali smo Škote prvih 45 minuta. U drugom dijelu kao da je na teren istrčala neka druga momčad, pali smo i Škoti su to kaznili sa dva gola. Težak, neugodan poraz na domaćem terenu ali neće nas to pokolebati. Čeka nas još 9 utakmica u kojima moramo pokazati našu kvalitetu“.