Hrvatska razočarala i u Bakuu spuštena na zemlju!

Alex Livesey/Getty Images

Hrvatska je u petom kolu kvalifikacija za Euro 2020. na gostovanju u Bakuu kod Azerbajdžana odigrala 1:1.

Ni na drugom gostovanju u Bakuu Hrvatska nije pobijedila. Nakon 0:0 u kvalifikacijama za Euro 2016., danas je završilo 1:1.

Izbornik Zlatko Dalić odlučio se za istih 11 kao i u Slovačkoj, no danas jednostavno nismo bili pravi.

Hrvatska je odmah krenula ofenzivno, a Balajeva je sjajnim udarcem s 18 metara zagrijao Modrić u 5. minuti. Samo dvije minute kasnije iz slobodnog udarca pokušao je Petković, ali od živog zida to odlazi u korner. U 11. minuti dobili smo penal nakon što je Krivotsjuk igrao ruku u vlastitom šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo Modrić koji pogađa za 1:0 i tako zabija na svoj 34. rođendan.

U 13. minuti već je moglo biti 2:0, ali Rebiću brani golman domaćina. Minutu kasnije Balajev je ponovno na razini zadatka kada je skinuo udarac Rebića u situaciji jedan na jedan. Domain je pokazao da je opasan u 18. minuti kada se Nazarov ubacio iza naše obrane i pucao, no brani mu Livaković, iako i da je zabio, gol ne bi vrijedio zbog zaleđa. Vatreni su u 24. zaprijetili preko Vlašića koji puca iz daljine, ali brani to golman domaćina.

Azeri su opet opasni u 33. minuti kada je Šejdajev pobjegao obrani Hrvatske po desnoj strani, pa opalio iskosa sa strane, no Livaković je na mjestu. U 42. ponovno iz daljine puca Vlašić, no Balajev još jednom sjajno brani. U samoj završnici zatresla se i mreža Hrvatske, no gol Nazarov opravdano je poništen zbog zaleđa.

Na prvu prijetnju u drugom poluvremenu čekali smo do 55. minute kada Emreli u padu puca, no u posljednji trenutak blokira ga Modrić. Hrvatska je odgovorila preko Petkovića u 61. minuti čiji udarac s ruba šesnaesterca prolazi pokraj gola. U 67. minuti još se jednom zatresla mreža Hrvatske, no i ovog puta sudac je bio u pravu jer je Emreli bio daleko iza naše obrane.

Azerbajdžan je bolju igru u nastavku okrunio u 72. minuti kada se Khalilzada prošetao kroz obranu Hrvatske pa neobranjivo pogodio za 1:0. Inače, riječ je o igraču kojeg je izbornik domaćina Jurčević u igru gurnuo na početku nastavka. Opet je opasno pred golom Hrvatske u 81. minuti kada smo izgubili loptu do koje dolazi Nazarov pa puca iskosa s desne strane, ali srećom ravno u Livakovića.

Do kraja našim igračima jednostavno je nedostajalo svježine, pa se iz Bakua vraćamo samo s bodom.

Hrvatska je na vrhu skupine E s deset bodova. Mađarska ima bod manje, ali i utakmicu manje. Wales i Slovačka imaju šest, a Azerbajdžanu je ovo bio prvi bod.