Španjolci ljuti na Barcu: Raketa, nisi ovo zaslužio!

Primera 29. kol 201917:36 > 17:44
Juan Manuel Serrano Arce / Stringer

Ivan Rakitić na izlaznim je vratima iz kluba u kojem igra od 2014. godine.

Nedavno se pojavila informacija pouzdanog talijanskog novinara da će Rakitić biti dio transfera u kojem se Neymar vraća u Barcelonu.

To bi značilo da će naš reprezentativac nakon 5 godina napustiti Blau granu i preseliti u Paris Saint Germain, s kojim je pregovarao prošle godine i na kraju ga odbio, preferirajući mu Barcelonu.

Nekoliko puta u posljednjoj godini bio je aktualan njegov odlazak, selilo ga se po potrebi, iako je na koncu uprava, a i trener Valverde, javnosti dao do znanja da ga cijene i žele zadržati.

Međutim, nekim od posljednjih postupaka nisu to potvrdili, a posebno što se tiče dugo čekane obnove ugovora, a sve to prilično je razljutilo novinara španjolske Marce, Luisa Roja, koji je u opsežnom tekstu objavljenom prije najsvježije informacije o dolasku Neymara, napisao sljedeće:

– Ivan Rakitić bio je igrač za uzor otkad je došao na Camp Nou. Na terenu i izvan njega pravi je profesionalac, uvijek je davao sve od sebe i lijepo se ponašaj. Prošlog ljeta mogao je otići na ponudu PSG-a, ali odlučio je ostati jer mu je predsjednik obećao novi ugovor. To obećanje još nije ispunjeno.

David Ramos, Getty Images Sport

– Način na koji sada tretiraju Rakitića je neprimjeren klubu te veličine i vrijednosti kojima se hvale da zastupaju. Ne zaslužuje da ga se tretira kao robu!

– Najnovija opcija po kojoj će biti dio transfera za dolazak Neymara posebno je ružna. Osim toga, prosjedio je prve dvije utakmice sezone na klupi. Ako je postojalo vrijeme kada mu je potrebna pomoć, Raketić je sigurno nije dobio od svog trenera.

– A nije bilo lijepo ni vidjeti kako je klub objavio slike s treninga u kojima ga je Ansu Fati (16-godišnjak koji je debitirao prošlo kolo, op. ur.) driblingom posjeo na tlo. Loš trenutak za taj video. Tretiraju ga kao robu u slučaju Neymara, a račun na društvenim mrežama pun je uvreda. Ne, Ivane, ne zaslužuješ to – zaključio je Luis F. Rojo.