Zidane napokon objasnio što se dogodilo s Baleom

Primera 26. kol 201920:54 > 20:56
Martin Rose/Getty Images

Garetha Balea su ovog ljeta svi već vidjeli kako napušta Real Madrid, ali čini se da je došlo do velikog preokreta.

Trener kluba sa Santiago Bernabeua, Zinedine Zidane, izjavio je kako Velšanin želi ostati u klubu i da u Madridu računaju na njega.

Bale je imao lošu sezonu iza sebe i tokom ljeta se povezivao sa mnogim klubovima, a bio je na korak od prelaska u kineski Jiangsu Suning, ali je Real u posljednji trenutak otkazao njegov transfer nakon čega je igrač bio jako ljut.

Velšanin ima još tri godine ugovora sa Realom, a prošlog mjeseca se pisalo da nije dio planova Zidanea, ali čini se da su se stvari promijenile.

“Ono što se promijenilo jest da igrač želi ostati, ništa više“, rekao je Zidane novinarima na pitanje o Baleovoj budućnosti.

“Ono što je za nas zanimljivo u prvom redu je da igrač želi ostati u klubu, to je najvažnija stvar.”

“Sada je puno toga rečeno o ovoj situaciji i o tome sam i govorio, ali najvažnije je da igrač želi ostati, a mi računamo na njega.”

“On je zaista važan igrač za nas i to je pokazao i trenutno mora nastaviti raditi ono što je već radio.”, dodao je Zidane.