Novi cirkus Dembelea: Krio ozljedu od liječničke službe

Primera 20. kol 20198:12 > 8:19
Getty Images/Manuel Queimadelos Alonso

Barcelona je s dosta problema ušla u novu sezonu La Lige jer je Ernesto Valverde ostao bez nekoliko vrlo važnih igrača.

Katalonski klub u prvom kolu poražen je u gostima protiv Athletic Bilbaa sa 1:0. Valverde zbog ozljede u ovom susretu nije mogao računati na Lionela Messija, a da stvar bude gora u prvom poluvremenu ozlijedio se i Luis Suarez.

Međutim, tu nije bio kraj agoniji Barcelone. Naime, jučer je priopćeno da se Ousmane Dembele ozlijedio na treningu nakon što nije liječnicima rekao da ga zateže zadnja loža. Van terena biti će oko pet tjedana što je sigurno problem za Valverdea.

Zbog ozljeda Messija i Suareza trener Barce u napadu skoro da nema rješenje nakon što je klub prodao Malcoma, a na posudbu poslao Philippea Coutinha. Dembele je trebao biti jedna od glavnih okosnica, ali se ozlijedio već u prvom susretu.

Jedino pravo ime u napadu je novopridošli Antoine Griezmann koji će imati priliku pokazati što zna i može bez pomoći kolega u napadu.

Dembele je plaćen oko 140 milijuna eura i ovo mu je već šesta ozljeda, a o ponašanju van terena ne treba ni pričati. Naime, francuski napadač ponovo je izazvao bijes čelnika Barce jer je dan nakon poraza u Bilbau otputovao za Senegal.

On je već tada bio ozlijeđen, ali je to krio od lječničke službe Barcelone i odlučio je otputovati za Senegal. Madridska Marca piše da su iz lječničke službe u subotu zakazali detaljne preglede kako bi vidjeli da li je Dembele ozbiljnije povrijeđen, ali je on otišao za Senegal i isključio je mobilni telefon kako ga niko ne bi mogao “uznemiravati”.