Bilbao: Poluvrijeme bez golova. Suarez morao izaći

Primera 16. kol 201921:31 > 21:51
Clive Brunskill/Getty Images

Na novom San Mamesu Athletic Bilbao i Barcelona otvorili su novu sezonu La Lige. Na poluvremnu je 0:0

Prvih 45 minuta nove sezone La Lige je iza nas. Na novom San Mamesu Athletic Bilbao igra protiv aktualnog prvaka i branitelja naslova, Barcelone.
Nogometaši Athletica pružili su jako dobar otpor. Štoviše, bili su dosta opasniji i konkretniji protivnik u prvom dijelu. Najbolju šansu propustio je brzonogi Inaki Williams u 15. minuti, kad se sjurio sam prema ter Stegenu, ali Nijemac je njegov udarac zaustavio i pokazao da će i ove sezone biti noćna mora protivničkih napadača.
Barcelona je imala puno problema s brzim i okomitim Baskima, a istovremeno su jako teško stvarali prigode. No, dočekali su najveću u 31. minuti kad je jedna loša povratna lopta iz sredine terena izbacila Luisa Suareza u mrtvu šansu, ali Urugvajac je zatresao stativu.
Da stvar bude za Katalonce još i gora, koju minutu kasnije Suarez je morao iz igre zbog ozljede i to je prvi puta da je zamijenjen u prvom poluvremenu od dolaska u Barcu, a umjesto njega je ušao Rafinha. Upravo Rafinha je u 44. minuti pucao malo izvan šesnaesterca i zatresao gredu. Iako ne iz neke posebne igre, to je najbolje što je Barca stvoria u prvom dijelu.