Valverde ponovio: Rakitić je iznimno važan igrač

Primera 15. kol 201921:03 > 21:05
Alex Caparros/Getty Images

Trener španjolskog nogometnog prvaka Barcelone Ernesto Valverde rekao je u četvrtak kako se nada da će hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić i dalje biti važan dio njegove momčadi potvrdivši kako ostaje u klubu.

Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

On je važan igrač, to je bio u ove posljednje dvije godine, a nadamo se da će to i dalje biti. U ovom trenutku on je igrač naše momčadi”, izjavio je Valverde na konferenciji za medije u Barceloni uoči početka prvenstva.

Barcelona u obranu naslov kreće u petak gostovanjem kod Athletica u Bilbau.

Povezano

Posljednjih dana se nagađalo je li Barcelona ponudila 31-godišnjeg hrvatskog reprezentativca francuskom prvaku PSG-u u zamjenu za napadača Neymara. U medijima se spominjala zamjena dvojice igrača i novac za Neymara. U utorak navečer su novine Mundo Deportivo sa sjedištem u Barceloni izvijestile da Rakitić ne želi u Pariz, da ga Barcelona ne namjerava ondje poslati i da PSG nije poslao nikakvu ponudu za njega.

Rakitićev zastupnik Arturo Canales odbio je odgovoriti na upit.

Od kada je Valverde sjeo na klupu u ljeto 2017. godine Rakitić je igrač s najviše nastupa za Barcelonu. Od dolaska u klub 2014. godine Barcelona je s Rakitićem osvojila sve naslove prvaka osim godine 2017. kada je pehar završio u vitrini Real Madrida.

Rakitić je 22. srpnja s konferencije za medije poručio da ne razmišlja o napuštanju Barcelone napomenuvši kako je ove sezone cilj momčadi osvajanje svih natjecanja.